Home Kategorie News Rząd wprowadzi obostrzenia dla niezaszczepionych? Minister nie pozostawił wątpliwości.

Rząd wprowadzi obostrzenia dla niezaszczepionych? Minister nie pozostawił wątpliwości.

Rząd wprowadzi obostrzenia dla niezaszczepionych? Minister nie pozostawił wątpliwości.

Nowe obostrzenia pomimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem nie zostały wprowadzone. Adam Niedzielski na antenie TVN24 został zapytany o ewentualne obostrzenia dla osób niezaszczepionych.

Obostrzenia złagodzone przed wakacjami wciąż obowiązują. Rząd przedłużył obowiązek utrzymywania przynajmniej 1,5-metrowej odległości pomiędzy pieszymi, a także zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych do końca października. Czy i kiedy wprowadzone będą kolejne obostrzenia? Czy obejmą one osoby niezaszczepione?

Minister zdrowia na antenie TVN24 potwierdził, że szczyt czwartej fali prognozowany jest na przełom listopada i grudnia. W tym czasie dzienna liczba zakażeń ma sięgać 10 tys.

– „Nie sprawdziły się scenariusze mówiące o 15 tysiącach nowych przypadków w październiku” – dodał.

Niedzielski zapytany o ewentualne obostrzenia dla niezaszczepionych, odpowiedział, że badania społeczne skazują na „różne nastroje” społeczeństwa.

– „Poziom skłonności do szczepień zatrzymał się na poziomie 70 procent. W tej chwili mamy wyszczepienie dorosłej populacji rzędu 60 procent, to nie mamy już tak wiele przestrzeni” – tłumaczył.

Minister wyjaśnił, że rząd nie chce stosować środków przymusu, gdy zaledwie 30% społeczeństwa jest przeciwko szczepieniom.

– „Można wprowadzać różne regulacje, ale te regulacje powinny trafiać na odpowiednio przeanalizowane preferencje społeczne” – dodał.

Szef MZ poinformował, że w projekcie ustawy pozwalającej pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony, jest zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach medyków.

– „Będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy” – zapowiedział Adam Niedzielski.

Zakaz handlu w niedzielę to za mało. Rząd wprowadzi „zakaz handlu wieczorową porą”?

Źródło: TVN24

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
12
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz