Home Kategorie Niesamowite Sprawdź te 4 bardzo ważne powody, dla których powinieneś zamykać drzwi do sypialni na noc.

Sprawdź te 4 bardzo ważne powody, dla których powinieneś zamykać drzwi do sypialni na noc.

Nim pójdziemy spać, zwykle bierzemy relaksującą kąpiel, zakładamy piżamę i wędrujemy do sypialni. Co jednak z drzwiami? Zwykle się nad nimi nie zastanawiamy. To jednak spory błąd. Ich niezamknięcie może mieć przykre konsekwencje.

#1. Pożar

Gdy nagle wybuchnie pożar, zamknięte drzwi do sypialni mogą uratować ci życie. Spowolnią rozprzestrzenianie się ognia, a ty zyskasz czas na reakcję i ucieczkę. Oprócz tego, przez zamknięte drzwi do pomieszczenia, gdzie pojawił się ogień nie napłynie odpowiednio dużo tlenu, aby podsycić płomienie. Przez to wolniej będą rozprzestrzeniać się toksyczne związki i dym.

#2. Złodzieje

Zamknięte drzwi do sypialni sprawią, że w przypadku włamania będziesz mieć więcej czasu na działanie. Poza tym w odciętym od innych pomieszczeń pokoju poczujesz się nieco bezpieczniej oczekując na policję.

#3. Hałas

Irytujące dźwięki dochodzące z innych pomieszczeń sprawiają, że większość z nas nie może spać. Zamknięte drzwi zapewnią izolację akustyczne i zwiększą komfort snu.

#4. Pozytywna energia

Feng shui, starochińska koncepcja aranżacji wnętrz, zakłada że należy zamykać drzwi do sypialni. Dzięki temu twoja energia nie opuszcza pomieszczenia, a ty odzyskasz poczucie bezpieczeństwa i spokój ducha.

Oto idealne rośliny do sypialni. Działają kojąco na drogi oddechowe, usuwają CO2 i pomagają zasnąć.

Źródło: brightside.me

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 22 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz