Home Kategorie Życie Poszli do sklepu koło domu Kaczyńskiego. To niebywałe, co tam zastali.
9.91K

Poszli do sklepu koło domu Kaczyńskiego. To niebywałe, co tam zastali.

Poszli do sklepu koło domu Kaczyńskiego. To niebywałe, co tam zastali.

Kiedy 10 lat temu w Polsce rządziła Platforma Obywatelska, Jarosław Kaczyński wybrał się do jednego z warszawskich sklepów, aby zaprezentować wszechobecną drożyznę. 10 lat później sytuacja nie wygląda dobrze dla prezesa PiS.

Jak przypomina Fakt, 10 lat temu „koszyk Kaczyńskiego” kosztował 55,60 zł. Tyle wyniósł rachunek prezesa PiS w jednym z warszawskich sklepów. Tam obecny wicepremier kupił chleb, cukier, mąkę, ziemniaki, jabłka, 10 jajek i pierś z kurczaka. Tak Kaczyński chciał pokazać, że w Polsce panuje drożyzna, a wszystkiemu winna jest Platforma Obywatelska.

– „Od wielu miesięcy polskie rodziny doświadczają serii drastycznych podwyżek cen żywności. Chleb, ziemniaki, jabłka, kurczaki, cukier, jajka, kasze – czyli podstawowe produkty spożywcze kupowane na co dzień przez miliony Polaków biją rekordy cen. Seria podwyżek sprawiła, że większość domowych budżetów pochłaniają koszty zakupu żywności, której ceny wciąż rosną” – mówił wtedy Mariusz Błaszczak, ówczesny szef klubu parlamentarnego PiS, którego słowa przytacza „Fakt”.

Część Polaków krytykowała wtedy Kaczyńskiego, że wybrał się na zakupy do dość drogiego sklepu. Ten odpowiadał krytykom, że „mógł pójść do Biedronki, ale to sklep dla tych biedniejszych”.

Jak ma się sytuacja obecnie? Sklepu, gdzie Kaczyński robił zakupy już nie ma. PiS objęło władzę w 2015 roku i wprowadziło wiele reform. 10 lat od „zakupów Kaczyńskiego” mamy do czynienia z rekordowo wysoką inflacją, a ceny rosną z miesiąca na miesiąc.

Dziennikarze Faktu postanowili sprawdzić, jak kształtują się ceny w spożywczaku na Żoliborzu, w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego. Za niemal identyczne zakupy trzeba było zapłacić 75,55 zł. Niemal identyczne, bo w sklepie nie było opakowania 10 jajek. Jeśli odliczylibyśmy ich koszt od rachunku sprzed dekady, wyniósłby on 48,50 zł. To oznacza, że ceny są obecnie o 56% wyższe.

„Walnij się w zatłuszczony łeb”. Burza po słowach Radosława Sikorskiego.

Źródło: Fakt, Foto: Mateusz Madejski

Pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu
Pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu
29,99 zł
100,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na 1 wybrany zabieg i więcej w salonie Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz