Home Kategorie Życie Zmiana czasu już wkrótce. Czy to ostatni raz?

Zmiana czasu już wkrótce. Czy to ostatni raz?

Zmiana czasu już wkrótce. Czy to ostatni raz?

Kolejna zmiana czasu czeka nas niedługo, a razem z nią powraca temat odejścia od tego zwyczaju. Co musiałoby się stać, aby to zmienić? Europoseł wyjaśnia, że przepisy w tej sprawie są jasne.

Zmiana czasu może z nami zostać jeszcze przez jakiś czas. Jak wyjaśnia europoseł Karol Karski, nawet jeśli chcielibyśmy zmieniać czas sami, nie możemy tego zrobić, bo nasz kraj obowiązują umowy międzynarodowe.

– „Polska nie może tego zrobić samodzielnie, bo dyrektywa unijna z 2000 roku wskazuje jasno, że wszystkie kraje wspólnoty mają zmieniać czas jednocześnie i jest to motywowane takimi praktycznymi problemami do rozwiązania, jak harmonizacja komunikacji i transportu” – mówi Karski, cytowany przez „Fakt”.

Wbrew powszechnej opinii Karski twierdzi, że „harmonizacja czasu między krajami powoduje korzyści ekonomiczne”. Dodaje, że zmiana czasu negatywnie wpływa na samopoczucie, gdy zmuszeni jesteśmy się „przestawić”, co jest argumentem za tym, aby w przyszłości wycofać się z tego zwyczaju.

Unia Europejska prowadzi prace nad zniesieniem zmiany czasu już od dawna. KE miała zająć się tym w 2020 roku, aby w 2021 roku nie zmieniać już czasu na letni. Tak się jednak nie stało.

Jak tłumaczył w rozmowie z Faktem Agnes Wojciechowicz z biura prasowego Parlamentu Europejskiego w Warszawie, prace nad przyjęciem dyrektywy wstrzymano na poziomie Rady Unii Europejskiej, która do teraz nie wypracowała wspólnego stanowiska w tej sprawie.

7-latka płakała i krzyczała. Wstrząsające sceny w szkole.

Źródło: Fakt

Wejście do wrotkarni
Wejście do wrotkarni
7,50 zł
15,00 zł
46 dni
do końca oferty!
90-minutowe wejście do wrotkarni za 7,50 zł i więcej w Wrotkarnia Roller Park (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz