Home Kategorie Życie „Drogi premierze”. Pokazała Morawieckiemu paragon.
11.71K

„Drogi premierze”. Pokazała Morawieckiemu paragon.

Wysokie ceny w sklepach dają się we znaki nam wszystkim. Zbulwersowani posłowie opozycji ruszyli z akcją #DrogiPremierze. W jej ramach zamieszczają zdjęcia paragonów ze swoich zakupów spożywczych.

Wysokie ceny utrzymują się zarówno na stacjach paliw, jak i w sklepach spożywczych. Te same produkty kosztują coraz więcej. Klienci wydają więcej na nabiał, warzywa czy owoce. Droższe są jednak też i inne artykuły.

Posłowie Nowoczesnej postanowili zaprotestować przeciwko wzrostowi cen. W social mediach rozpoczęli akcję #DrogiPremierze, która ma zachęcić Polaków do pokazywania swoich paragonów. Inicjatywa ta ma na celu zwrócić uwagę premiera Morawieckiego na to, jaka drożyzna panuje w sklepach.

Jedną z pierwszych osób, która włączyła się w akcję, była Maria Rosa. Posłanka opublikowała na Facebooku dwa zdjęcia. Na jednym z nich siedzi na ławce, trzymając w ręku paragon, a na drugim przedstawia przybliżony kawałek papieru z dokładnym wykazem produktów i cen. Podkreśliła, że zapłaciła aż 77 zł, a kupiła tylko podstawowe produkty spożywcze.

– „Drogi Premierze. Zdjęcie sielankowe – jesień, słońce, ławeczka… Wróciłam z zakupów, same podstawowe produkty: jaja, chleb, pomidory, herbata itd. Niby mało, ale rachunek wysoki” – napisała posłanka.

Na Facebooku zaczęły się również pojawiać paragony zwykłych obywateli. Ci z chęcią postanowili zwrócić się do premiera i przyłączyć się do akcji Nowoczesnej. Autorka jednego z postów na Facebooku zaznaczyła, że z dnia na dzień płaci coraz więcej.

Szok! Znicze na Wszystkich Świętych po 1000 zł!

Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz