Home Kategorie Życie Minister edukacji zapowiada kontrolę w sprawie popularnego serialu. „Takie treści nie powinny mieć miejsca”.

Minister edukacji zapowiada kontrolę w sprawie popularnego serialu. „Takie treści nie powinny mieć miejsca”.

Minister edukacji zapowiada kontrolę w sprawie popularnego serialu. „Takie treści nie powinny mieć miejsca”.

Przemysław Czarnek zapowiedział, że przyjrzy się serialowi „Squid Game”, który jest coraz popularniejszy wśród dzieci. Jak powiedział w rozmowie z Faktem, serialu jeszcze nie widział, ale podejrzewa, że może być groźny.

„Squid Game” to koreańska produkcja dostępna na Netflixie. Serial opowiada o grupie ludzi, którzy godzą się na udział w makabrycznym turnieju dziecięcych gier, stawiając na szali własne życie, aby zdobyć główną nagrodę pieniężną.

Czarnek powiedział, że po apelach nauczycieli i rodziców ministerstwo przyjrzy się serialowi.

– „Jesteśmy w stałym kontakcie z kuratorami, którzy będą badać ten problem. Takie treści nie powinny mieć miejsca” – stwierdził Czarnek w rozmowie z „Faktem”.

Nauczyciele twierdzą, że dzieci po obejrzeniu serialu próbują odtwarzać niektóre sceny. Zwracają się do rodziców, aby unikać produkcji, bo wzorowane na nim zabawy są niebezpieczne. Z obserwacji pedagogów wynika, że towarzyszy im przemoc. Zaniepokojeni zjawiskiem są też przedstawiciele organizacji pozarządowych.

– „Jego fragmenty, przeróbki i odtwarzane sceny obserwujemy m.in. w popularnym wśród nastolatków, a nawet młodszych dzieci na TikToku. Nauczyciele informują też o naśladowaniu scen z filmu i podejmowaniu prezentowanych w nim „gier” na szkolnych korytarzach. Relacjonują przypadki, kiedy dzieci zainspirowane filmem stosują przemoc wobec przegranych” – powiedział „Faktowi” Łukasz Wojtasik z fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”.

Wojtasik zwraca też uwagę, że ministerstwa edukacji w innych krajach, np. Holandii czy Anglii, już wydały komunikaty w sprawie. Serial nie jest odpowiedni dla młodszych widzów. Jest on dozwolony dla osób powyżej 16 roku życia.

„Squid Game” to już najpopularniejszy serial w historii Netflixa. Jest chętnie oglądany także w Polsce. Co więcej, w naszym kraju organizowane są już turnieje inspirowane tą produkcją. „Squid Fame” ma odbyć się 30 kwietnia 2022 roku. Zmagania będą transmitowane na żywo, a uczestnicy będą musieli rozwiązać łamigłówki czy wykazać się w zadaniach sportowych. Do wygrania jest 100 tys. złotych.

Podwyżka ceny gazu o 170%. Mieszkańcy Wielkopolski są w rozpaczy.

Źródło: Fakt

Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia
Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia
147,00 zł
199,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 26% zniżki na: Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz