Home Kategorie Życie Dojeżdżasz do pracy? Możesz odzyskać nawet 300 zł miesięcznie!
9.14K

Dojeżdżasz do pracy? Możesz odzyskać nawet 300 zł miesięcznie!

Dojeżdżasz do pracy? Możesz odzyskać nawet 300 zł miesięcznie!

Osoby dojeżdżające do pracy, mogą odliczyć od podatku koszty poniesione z tego tytuły. Miesięcznie to nawet 300 zł.

Dojazdy do pracy potrafią zjeść sporo czasu i wiążą się z kosztami w postaci tankowania samochodu czy zakupu biletów na transport publiczny. Koszty te można jednak odliczyć od podatku.

Przy rozliczaniu podatku osoby zatrudnione na umowie o pracę, mogą odliczyć od kwoty koszty uzyskania przychodu. Dzięki temu podatek będzie niższy.

Koszty dojazdu do pracy można odliczyć niezależnie od tego, czy zakład pracy znajduje się w miejscowości, w której mieszkamy, czy poza nią.

Osoby dojeżdżające do pracy w miejscowości, w której mieszkają, mogą pomniejszyć przychody o 250 zł miesięcznie, czyli 3000 zł za rok podatkowy.

Z kolei ci, którzy dojeżdżają do pracy z innej miejscowości, mogą odliczyć 300 zł miesięcznie – 3600 zł za rok podatkowy.

Co ważne, aby rozliczyć koszty, pracownik nie musi dokumentować poniesionych wydatków, np. częstotliwości dojazdów do pracy, wymiaru czasu pracy, odległości pomiędzy zakładem pracy a mieszkaniem, czy kwot związanych z utrzymanie własnego środka transportu.

W przypadku przekroczenia powyższych kwot nadal można odliczyć nadwyżkę. W rozliczeniu rocznym w takim przypadku trzeba zamiast kosztów kwotowych uwzględnić faktycznie poniesione wydatki. Wtedy trzeba je udokumentować imiennymi biletami okresowymi.

Prawo nie przewiduje możliwości odliczenia kosztów powyżej limitów w przypadku wydatków na paliwo.

Danuta Wałęsa szczerze o swoim małżeństwie. „ Wszystko się rozlało”.

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz