Home Kategorie News Uwaga rząd zaostrza zasady dla niezaszczepionych. Polacy, szykujcie się!
17.15K

Uwaga rząd zaostrza zasady dla niezaszczepionych. Polacy, szykujcie się!

Uwaga rząd zaostrza zasady dla niezaszczepionych. Polacy, szykujcie się!

Od północy zaczęły obowiązywać nowe, zaostrzone zasady wjazdu do Czech, dotyczą one między innymi Polski, więc warto na nie zwrócić uwagę. Zwłaszcza jeżeli mieszkacie przy granicy.

W przypadku osób, które nie mają certyfikatu szczepienia lub nie były chore na Covid-19 w ciągu 180 dni przed podróżą do Czech, zmiana oznacza, że najwcześniej w piątym i najpóźniej w 14. dniu po przyjeździe do Czech muszą wykonać standardowy test PCR na obecność koronawirusa. Jednak to jest najmniejszy problem.

Zmiana zasad ma związek z decyzją czeskiego ministerstwa zdrowia, które zaktualizowało tak zwaną mapę podróżnika, pokazującą które tereny (a raczej które państwa), mają najwyższe ryzyko epidemiczne.

Czterem poziomom na mapie odpowiadają następujące kolory: zielony, pomarańczowy, czerwony i ciemnoczerwony. Polska została jako jeden z 14 krajów Unii Europejskiej, zaliczona do strefy czerwonej.

W wyniku rosnącej liczby zakażeń w Czechach w ostatnim tygodniu,, rząd zdecydował się na nowe obostrzenia – w miejscach pracy, w których w jednym pomieszczeniu znajdują się co najmniej dwie osoby, wymagane będzie noszenie maseczek klasy FFP2. Kolejne restrykcje zostaną wprowadzone 1 listopada.

Zaraża w 1 – 2 minuty. Niepokojące doniesienia z Białorusi.

Źródło: RMF 24

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
21,59 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście dla dzieci od 26,99 zł w 4Kids w Tychach

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz