Home Kategorie Poruszające 11-letnia dziewczynka została zgwałcona przez dziadka. Zaszła w ciążę. Rodzina nie zgadza się na aborcję.

11-letnia dziewczynka została zgwałcona przez dziadka. Zaszła w ciążę. Rodzina nie zgadza się na aborcję.

11-letnia dziewczynka została zgwałcona przez dziadka. Zaszła w ciążę. Rodzina nie zgadza się na aborcję.

11-letnia dziewczynka z Boliwii została zgwałcona przez dziadka. Dziecko zaszło w ciążę. Rodzina 11-latki nie zgadza się na aborcję po tym, jak wcześniej taką decyzję skrytykował Kościół.

Do okrutnego przestępstwa doszło w boliwijskim miasteczku Yapacani, koło Santa Cruz. 11-latka została zgwałcona przez swojego 61-letniego przyrodniego dziadka. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Dziewczynka o ciąży powiedziała początkowo jednej ze swoich kuzynek. Skarżyła się, że czuje „dziwne ruchy w brzuchu”. 15-latka o wszystkim powiedziała swojej matce, która zawiadomiła służby.

11-latka jest w 21. tygodniu ciąży. Lekarze zalecili w jej przypadku aborcję. Rodzina z początku zaakceptowała taką decyzję, ale zmieniła zdanie i podpisała zgodę na kontynuowanie ciąży. Na bliski dziecka wpływ mogło mieć stanowisko Kościoła Katolickiego, który stwierdził, że „jedynym rozwiązaniem jest ratowanie, troska i wspieranie z miłością obojga istnień”.

– „Zbrodni nie rozwiązuje się inną zbrodnią, aborcja nie leczy gwałtu ani nie daje spokoju sumień, przeciwnie, pozostawia na dłuższy czas poważniejsze rany psychiczne” – brzmi oświadczenie Kościoła w Boliwii, cytowane przez Daily Mail.

– „Ona nie chce być matką. Nie można zmuszać 11-letniej dziewczynki do dziewięciomiesięcznego procesu ciąży, czyli do tortur w jej przypadku” – powiedziała szefowa Domu Kobiet, Ana Paola Garcia, cytowana przez Daily Mail.

Rodzina dziewczynki nie rozmawia z mediami. W jej imieniu wypowiada się prawnik, który przekazał, że wola bliskich dziecka została przedstawiona personelowi medycznemu. Dodał też, że zapewniono jej „wszelką niezbędną opiekę, aby matka i nienarodzone dziecko byli zdrowi”.

Stracili mieszkanie z powodu hałasujących dzieci. Poznaliśmy decyzje sądu.

Źródło: Daily Mail

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
11,99 zł
25,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście od 14,99 zł w Sali Zabaw Podwodny Świat w Tychach (do -44%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz