Home Kategorie Życie Podatek od obiadu. Będzie nowa danina.

Podatek od obiadu. Będzie nowa danina.

Podatek od obiadu. Będzie nowa danina.

Czy firma powinna zapłacić podatek od posiłku, który sfinansowała pracownikowi? Krajowa Informacja Skarbowa twierdzi, że tak. Wynika to z najnowszej interpretacji przepisów, która sprzeczna jest ze wcześniejszym stanowiskiem skarbówki.

W serwisie prawo.pl czytamy, że pojawiła się nowa interpretacja podatkowa o numerze 0113-KDIPT2-3.4011.514.2021.4.NM. Jest ona dowodem na to, że fiskus zmienia zdanie w kwestii posiłków służbowych. Teraz dania finansowane przez pracodawców będą podlegać opodatkowaniu.

Urzędnicy uważają, że gdyby pracownik nie dostał jedzenia w pracy, musiałby je kupić samodzielnie. Wtedy też podatki za nabyte produkty trafiłyby do kasy państwa. Z kolei jeśli szef zapewni posiłek pracownikowi, to generuje przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia.

Dla prawo.pl wypowiedziała się Aneta Skowron, adwokat w GWW, która tłumaczy, że firmy dostarczające posiłki kadrze pracowniczej zapewniają sobie lepszą organizację pracy i podnoszą swoją atrakcyjność. Stąd też uważa, że „trudno oceniać to jako potrzeby spełniane w interesie pracowników”.

Money.pl pisze, że „jeszcze jakiś czas temu skarbówka twierdziła, że sfinansowanie posiłku pracownikowi nie stanowi dla niego przychodu. Problem polega na tym, czy zakupienie jedzenia kadrze to świadczenie spełniane w ich interesie, czy też może w interesie pracodawcy. Fiskus na przestrzeni kilku miesięcy wydał dwie odmienne interpretacje podatkowe”.

WiFi będzie zakazane w szkołach? „Wytwarza sztuczne promieniowanie”.

Źródło: prawo.pl, money.pl

Terapia antynikotynowa
Terapia antynikotynowa
39,99 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Terapia antynikotynowa za pomocą biorezonansu od 39,99 zł w Medivital

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz