Home Kategorie Poruszające Polacy pędzili po drodze na Słowacji. Spowodowali śmiertelny wypadek. Grozi im 20 lat więzienia [WIDEO]

Polacy pędzili po drodze na Słowacji. Spowodowali śmiertelny wypadek. Grozi im 20 lat więzienia [WIDEO]

Polacy pędzili po drodze na Słowacji. Spowodowali śmiertelny wypadek. Grozi im 20 lat więzienia [WIDEO]

Słowacka prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie wypadku sprzed 3 lat, w którym śmierć poniósł 57-letni Słowak. Sprawcami wypadku mieli być trzej Polacy, którzy pędzili po drodze w luksusowych autach.

Do tragicznego wypadku doszło w 2018 roku. Dopiero teraz prokuratura poinformowała o zakończeniu śledztwa. Przekazano, że teraz akta sprawy zostaną przedstawione poszkodowanym i oskarżonym. W zdarzeniu zginął 57-letni Słowak. Jego syn i żona zostali ranni.

Słowacka prokuratura przyznaje, że śledztwo mocno się przedłużyło. Na tak długi czas śledztwa wpłynęła pandemia COVID-19, ale też napływające od poszkodowanych wnioski o uwzględnienie kolejnych ekspertyz dotyczących roszczeń. Dodatkowo korespondencja z podejrzanymi Polakami musiała być tłumaczona.

Trzech Polaków usłyszało zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i spowodowania śmierci 57-latka. Jak przekazało TVN24, najbardziej surowa kara grozi Marcinowi L., który doprowadził do czołowego zderzenia z osobówką, w wyniku czego śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

– „Aktualna kwalifikacja prawna wskazuje, że celowo dopuścił się narażenia ludzi na ryzyko śmierci lub poważnych obrażeń i spowodowanie śmierci osoby postronnej. Za to przestępstwo grozi od 15 do 20 lat pozbawienia wolności” – poinformował prokurator.

Marcin L., który spowodował śmierć mężczyzny, trafił do aresztu, jednak wyszedł z niego 6 czerwca 2019 roku po uiszczeniu 25 tys. euro kaucji. Adam Sz. i Łukasz K. również wyszli z aresztu po zapłaceniu 20 tys. euro kaucji.

Mimo iż prokurator proponował ugodę, dwóch z oskarżonych nie zgodziło się na nią.

– „W takim przypadku, przy zastosowaniu przepisów kodeksu karnego o nadzwyczajnym obniżeniu kary, można by było im zaproponować karę o jedną trzecią poniżej dolnej granicy przewidzianej w przepisach” – mówił TVN24 przedstawiciel słowackiej prokuratury Martin Kokles.

30 września 2018 roku Marcin L., który kierował porsche i kierowcy czterech innych samochodów wracali do Polski po weekendzie spędzonym na Słowacji.

– „W czasie wyjazdu obowiązywała zasada „follow the leader”. Polega to na tym, że wszyscy uczestnicy wyjazdu jadą za organizatorem w przyjętej wcześniej kolejności. Uczestnicy wyprawy nie powinni się wyprzedzać” – tłumaczył po wypadku TVN24 znajomy podejrzanego kierowcy porsche.

Makabryczny wypadek. Drewniana listwa przebiła 22-latkę na wylot. Dramatyczna akcja ratunkowa.

Źródło: TVN24

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
63,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż ciała z konsultacją i więcej od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz