Home Wideo Poseł z butelką wódki na mównicy w Sejmie. „Jesteście złodziejami” [WIDEO]

Poseł z butelką wódki na mównicy w Sejmie. „Jesteście złodziejami” [WIDEO]

Poseł z butelką wódki na mównicy w Sejmie. „Jesteście złodziejami” [WIDEO]

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz napił się z butelki wódki na mównicy w Sejmie. W ten sposób chciał wyrazić swój sprzeciw wobec pomysłu podniesienia akcyzy na alkohol.

Konrad Berkowicz w trakcie czwartkowej debaty w Sejmie dotyczącej projektu nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, który ma podnieść stawki podatku na napoje alkoholowe i papierosy, wszedł na mównicę z butelką wódki.

– „Co w Polsce jest najwyżej opodatkowane? Wódka, papierosy, paliwo, energia i praca. Bo na umowie o pracę, jak to się dobrze policzy, prawie połowa pieniędzy od razu jest zabierana pracownikowi. Co łączy te elementy? Czy to, że są szkodliwe i chcecie do nich zniechęcić? No nie. Raczej energii, paliwa, tym bardziej pracy – tego to nie dotyczy” – mówił poseł Konfederacji.

Berkowicz wskazał, że 80% ceny wódki to podatki.

– „Czy to powoduje, że ludzie przestali pić wódkę? Oczywiście nie. To powoduje, że to uderza istotnie w budżety tych najbiedniejszych rodzin” – powiedział, trzymając w ręce butelkę wódki.

– „Jesteście złodziejami, jesteście oszustami, którzy kłamią, że robią to dla zdrowia Polaków. I przez to Polacy po wypiciu wódki mają finansowego kaca” – dodał Berkowicz. Następnie odkręcił butelkę i się z niej napił.

Poseł zapytany przez dziennikarzy Onetu, czy w butelce faktycznie była wódka, odpowiedział: „W 80 proc. to były podatki. Stąd mój grymas na twarzy po wypiciu”.

– „Ja widzę, że strasznie wiele osób by chciało w filmie i w teatrze występować w tym Sejmie” – stwierdziła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zgodnie z rządowym projektem od 1 stycznia 2022 roku akcyza na alkohol wzrośnie o 10 procent, a w kolejnych pięciu latach będzie rosła co roku o 5 procent. Minimalna stawka akcyzy na papierosy wzrośnie z obecnych 100 do 105 procent całkowitej kwoty akcyzy.

Lepiej pamiętaj o tym terminie. Zapominalscy stracą sporo pieniędzy.

Up to 20% Off on Spa - Day Pass at Medip Gabinet Fizjoterapii i Masażu
Up to 20% Off on Spa - Day Pass at Medip Gabinet Fizjoterapii i Masażu
92,79 zł
115,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Up to 20% Off on Spa - Day Pass at Medip Gabinet Fizjoterapii i Masażu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz