Home Kategorie News Ten popularny lek łagodzi przebieg COVID-19? Nowe, dające nadzieję fakty.

Ten popularny lek łagodzi przebieg COVID-19? Nowe, dające nadzieję fakty.

Ten popularny lek łagodzi przebieg COVID-19? Nowe, dające nadzieję fakty.

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa. CNN niedawno opublikowało wyniki badań naukowców, którzy sprawdzali, czy lek o nazwie fluwoksamina może pomóc łagodzić objawy zakażenia.

Czwarta fala pandemii w pełni. Na całym świecie jest coraz więcej zakażonych. Pomimo szeroko zakrojonej akcji szczepień, lekarze cały czas starają się znaleźć lek, który pomoże złagodzić przebieg choroby. W tym celu w Brazylii przeprowadzono badania na grupie 1500 ochotników.

– „Fluwoksamina może zmniejszać produkcję zapalnych cząstek, zwanych cytokinami, które mogą być wywołane przez SARS-CoV-2” – powiedziała dr Angela Reiersen, profesor Uniwersytetu Waszyngtońskiego w rozmowie z CNN.

Naukowcy przebadali ochotników. 741 zakażonych dostało 100 mg fluwoksaminy dwa razy dziennie przez 10 dni. 756 osób dostawało placebo.

Wyniki zdają się być jednoznaczne. Tylko 11% przyjmujących lek wymagało hospitalizacji. Wyliczono, że ryzyko ciężkiego przebiegu choroby jest mniejsze o 32%. Badania będą kontynuowane.

Eksperci chcą sprawdzić, czy lek można zastosować na szeroką skalę. Wiadomo, że 10-dniowa kuracja kosztuje w przeliczeniu około 15 zł.

– „To nie jest lek na koronawirusa, ale może pomóc utrzymać pacjentów z dala od szpitala” – tłumaczyli.

Warto zaznaczyć, że preparaty z fluwoksaminą w składzie należą do popularnych leków antydepresyjnych z grupy SSRI. Inne, równie popularne leki, przepisywane w przypadku depresji, to m.in. te z paroksetyną, citalopramem czy fluoksetyną.

Obowiązkowe maseczki w szkołach? Jest projekt rozporządzenia.

Źródło: CNN

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
159,99 zł
300,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Lot paralotnią ze szkoleniem (199,99 zł) i nagraniem wideo (od 219,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz