Home Kategorie Zdrowie Niezaszczepione dzieci mogą nie zostać przyjęte do przedszkola. Zapadła decyzja.

Niezaszczepione dzieci mogą nie zostać przyjęte do przedszkola. Zapadła decyzja.

Niezaszczepione dzieci mogą nie zostać przyjęte do przedszkola. Zapadła decyzja.

Rekrutacja do przedszkoli co roku spędza sen z powiek wielu rodzicom, szczególnie tym, którzy mają problem ze spełnieniem wszystkich kryteriów.

Coraz więcej miast decyduje się wprowadzić dodatkowe ograniczenia w postaci dopuszczenia do publicznych placówek wyłącznie dzieci zaszczepionych.

Przy rekrutacji do przedszkoli w Legionowie brana pod uwagę będzie informacja o tym, czy dziecko przeszło szczepienia ochronne.

27 października radni z tego miasta podjęli decyzję o tym, że jednym z kryteriów branych pod uwagę przy rekrutacji do przedszkola będzie to, czy dziecko przeszło szczepienia ochronne.

Gazetapowiatowa.pl informuje, że dzieci zaszczepione otrzymają więcej punktów na drugim etapie rekrutacji. Ten warunek będzie brany pod uwagę w momencie „remisu” podczas pierwszego etapu kwalifikacji lub jeśli po jego zakończeniu w przedszkolach nadal będą wolne miejsca.

– „W świetle ogólnodostępnych danych faktem jest, że nadal występują liczne zachorowania na choroby zakaźne m.in. z powodu zwiększającej się liczby rodziców, którzy odmawiają poddania dzieci ustawowym szczepieniom ochronnym. Profilaktyka przed chorobami epidemiologicznymi jest konstytucyjnym obowiązkiem władz publicznych” – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

Kryterium to będzie brane pod uwagę przy rekrutacji na przyszły rok szkolny. Radni zaznaczyli też, że dodatkowe punkty za szczepienia „nie przesądzają o przyjęciu lub odmowie przyjęcia kandydata do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej”.

Zaszczepione dziecko może liczyć na dodatkowe 20 punktów przy rekrutacji. Pod uwagę brane będą obowiązkowe szczepienia przeciwko chorobom wymienionym w rozporządzeniu resortu zdrowia, czyli m.in.: błonica, gruźlica, krztusiec, świnka, odra, ospa wietrzna, polio, różyczka czy tężec.

– „Rodzice na podstawie oświadczenia informują nas, że dziecko jest zaszczepione i dostają w rekrutacji dodatkowe punkty. Takie punkty są przyznawane również wielodzietność, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego bądź dwojga rodziców. W ten sposób chcemy zachęcić rodziców do obowiązkowych szczepień” – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Anna Szwarczewska z referatu kultury i współpracy w Urzędzie Miasta Legionowo.

Podobne rozwiązanie działa od ubiegłego roku przy rekrutacji do żłobków. Zdaniem władz miasta nie spotkało się ono z oporem wśród rodziców, a przynajmniej nie odnotowano żadnych skarg.

12-latek bawił się w chowanego. Skończyło się tragedią.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Depilacja laserowa: 3 zabiegi
Depilacja laserowa: 3 zabiegi
159,99 zł
600,00 zł
4 dni
do końca oferty!
Depilacja laserowa: 3 zabiegi na wybrane partie ciała od 149,99 zł w Salonie Endorfina w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz