Home Kategorie News Weszły w życie zmiany dotyczące obostrzeń! Dotyczą m.in. noszenia maseczek.

Weszły w życie zmiany dotyczące obostrzeń! Dotyczą m.in. noszenia maseczek.

Weszły w życie zmiany dotyczące obostrzeń! Dotyczą m.in. noszenia maseczek.

Rząd przedłużył obostrzenia. 31 października weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

28 października w Dzienniku Ustaw zmieniono rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów związanych ze stanem epidemii. Obowiązujące restrykcje zostały przedłużone do 30 listopada 2021.

Przede wszystkim mowa o konieczności zachowywania dystansu społecznego, zakrywania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych i środkach transportu publicznego. Oprócz tego nadal obowiązują ograniczenia dotyczące liczby widzów w teatrach i kinach.

Przepisy przewidują też kilka zmian. Czego i kogo dotyczą?

Rozporządzenie oprócz przedłużenia obostrzeń zakłada też kilka zmian. Dotyczą obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Dzięki zmianom w przepisach, uczestnicy konkursu na aplikację kuratorską i egzaminu kuratorskiego nie będą musieli zakrywać ust i nosa.

Poza tym na terenie placówek oświatowych będzie obowiązek noszenia maseczek, ale wyłącznie na przerwach między zajęciami.

Decyzję tę może zmienić kierujący danym podmiotem, np. ze względu na małą liczbę zaszczepionych osób w danym regionie lub wysoki wskaźnik zachorowań.

W odniesieniu do dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz pracowników przedszkola, innej formie wychowania przedszkolnego lub placówce oświatowej oraz w ramach form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, regulacje w zakresie obowiązku zasłaniania ust i nosa nie podlegają zmianom.

Właśnie pojawił się rządowy komunikat. Fatalna, pilna wiadomość przed 1 listopada.

Źródło: polsatnews.pl

Oczyszczanie wodorowe twarzy
Oczyszczanie wodorowe twarzy
99,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie wodorowe twarzy (od 89,99 zł) z infuzją tlenową (od 109,99 zł) i inne w Golden Beauty & SPA – 6 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz