Home Kategorie Zdrowie Rząd wprowadzi obostrzenia dla niezaszczepionych? „Jedynym rozwiązaniem wariant włoski”.
19.24K

Rząd wprowadzi obostrzenia dla niezaszczepionych? „Jedynym rozwiązaniem wariant włoski”.

Rząd wprowadzi obostrzenia dla niezaszczepionych? „Jedynym rozwiązaniem wariant włoski”.

Wymaganie paszportów covidowych w restauracjach, kinach czy teatrach to lepsze rozwiązanie niż wprowadzenie obowiązku szczepień. Tak uważa prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artur de Rosier.

Szczepienia na COVID-19 trwają w Polsce od końca grudnia zeszłego roku. Do tej pory zaszczepiło się około 20 mln ludzi. To jednak za mało, aby myśleć o osiągnięciu odporności zbiorowej.

Eksperci twierdzą, że rząd powinien interweniować. Według de Rosiera, poziomu wyszczepialności nie poprawi wprowadzenie opłat za szczepienia na COVID-19. Do osób, które nie chcą się szczepić nie przemawia nawet fakt, że obecnie większość chorujących i umierających z powodu COVID-19 to osoby niezaszczepione.

– „Chciałbym, by całe społeczeństwo było tak świadome, że wyszczepialność sięgnęłaby 100 proc., niestety to tylko marzenie. Wprowadzenie obowiązku szczepień przy obecnych postawach przeciwników szczepień i przy ich nieparlamentarnych reakcjach skutkować mogłoby tylko eskalacją prezentowania postaw źle rozumianej wolności” – ocenił w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Według eksperta, obecnie jedynym możliwym do wprowadzenia rozwiązaniem jest wariant włoski czy francuski.

– „W sytuacji, kiedy dostępność szczepień jest pełna, sensowne jest wymaganie paszportów covidowych warunkujących możliwość korzystania z usług takich, jak jedzenie w restauracji, udział w koncercie czy wyjście do kina” – stwierdził prezes ORL WIL.

W zeszłym tygodniu Adam Niedzielski powiedział, że szczepienia na COVID-19 „to zawsze będzie dobrowolny wybór, dobrowolna decyzja”. Rząd nie planuje na ten moment wprowadzać jakichkolwiek większych restrykcji dla osób, które nie przyjęły żadnego preparatu.

Sytuacja w Polsce jest tragiczna! Liczby przekroczyły wszelkie oczekiwania.

Źródło: PAP

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz