Home Kategorie Poruszające Wagon kolejki linowej zerwał się i runął w dół. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

Wagon kolejki linowej zerwał się i runął w dół. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

Na północy Czech doszło do tragicznego wypadku. W niedzielę urwał się wagonik kolejki linowej prowadzącej na szczyt Jeszted. Z następnego wagonika ewakuowano 15 osób.

W Kraju Libereckim na północy Czech doszło do tragicznego wypadku. Jeden z wagoników kolejki linowej urwał się. Na miejscu śmierć poniósł maszynista kolejki, która jadąc w dół trasy, spadła na ziemię. W środku nie było podróżnych.

W drugim wagoniku, który wisiał na linach, było 15 osób, które na szczęście udało sprowadzić się na ziemię. Przyczyny wypadku nie są obecnie znane. Dziś miał rozpocząć się okres konserwacji kolejki przed sezonem zimowym.

Kolejka linowa na Jeszted to popularna atrakcja turystyczna, której właścicielem są Czeskie Koleje. W 2020 roku pozostawała ona zamknięta przez 100 dni przez pandemię koronawirusa. Nie przewoziła pasażerów również we wrześniu bieżącego roku, gdy stwierdzono „bliżej niesprecyzowane problemy techniczne”.

W 2021 roku kolejka wwiozła na szczyt 211 tys. osób. Dwa lata temu przebudowano urządzenia elektryczne, zmieniono napęd i urządzenia sygnalizujące awarię.

Tragedia w Tatrach. Odnaleziono zwłoki 41-latka.

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
63,99 zł
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz