Home Kategorie Poruszające Nie żyje 30-latka, której odmówiono aborcji. Rodzina wydała oświadczenie.

Nie żyje 30-latka, której odmówiono aborcji. Rodzina wydała oświadczenie.

Nie żyje 30-latka, której odmówiono aborcji. Rodzina wydała oświadczenie.

Rodzina 30-letniej kobiety, która zmarła w 22. tygodniu ciąży, zabrała głos. Wydano specjalne oświadczenie.

Kilka dni temu w mediach głośno było o śmierci ciężarnej 30-latki z Pszczyny, która straciła życie w wyniku wstrząsu septycznego. Sprawę opisała mec. Jolanta Budzowska.

– „Konsekwencje wyroku TK z 20.10.2020 r., sygn. K 1/20 w praktyce. Pacjentka 22 tydz., bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjenta zmarła. Wstrząs septyczny. Piątek spędziłam w prokuraturze. Dobrego weekendu, czas na reset” – napisała.

Oświadczenie wydała też rodzina zmarłej. Potwierdzono, że kobieta zmarła 22 września 2021 roku w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie.

– „Ciężarna zgłosiła się do szpitala z powodu odpłynięcia płynu owodniowego, z żywą ciążą. Przy przyjęciu stwierdzono bezwodzie i potwierdzono zdiagnozowane wcześniej wady wrodzone płodu. W toku hospitalizacji płód obumarł. Po niespełna 24 godzinach pobytu w szpitalu zmarła także pacjentka. Przyczyną śmierci był wstrząs septyczny. Zmarła pozostawiła męża i córkę” – czytamy.

Rodzina przekazała, że 30-latka informowała ich, że lekarze odmówili przeprowadzenia zabiegu aborcji.

– „Zmarła, w trakcie pobytu w wiadomościach wysyłanych do członków rodziny i przyjaciół relacjonowała, że zgodnie z informacjami przekazywanymi jej przez lekarzy, przyjęli oni postawę wyczekującą, powstrzymując się od opróżnienia jamy macicy do czasu obumarcia płodu, co wiązała z obowiązującymi przepisami ograniczającymi możliwości legalnej aborcji” – czytamy w oświadczeniu.

Teraz, na skutek zawiadomienia rodziny o możliwości popełnienia przestępstwa tzw. błędu medycznego, sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna w Katowicach.

74-latkę z koronawirusem uznano za zmarłą i skremowano. Doszło do tragicznej pomyłki.

Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
89,99 zł
200,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Masaż relaksacyjny (89,99 zł) lub pakiet spa (od 149,99 zł) w instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz