Home Kategorie News Uwaga! Zmiany w szczepieniach na COVID-19. Obejmą wszystkich dorosłych.
14.98K

Uwaga! Zmiany w szczepieniach na COVID-19. Obejmą wszystkich dorosłych.

Uwaga! Zmiany w szczepieniach na COVID-19. Obejmą wszystkich dorosłych.

Począwszy od wtorku 2 listopada na szczepienie przeciw COVID-19 dawką przypominającą mogą się umawiać wszystkie osoby pełnoletnie. To jest dla nas dzisiaj bardzo ważna informacja.

Z dniem drugiego listopada czyli de facto od dzisiaj, możliwość zaszczepienia się dawką przypominającą uzyskały wszystkie osoby w Polsce, które ukończyły 18 rok życia.

Istotnym warunkiem jest otrzymanie pełnego schematu szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) bądź Vaccine Jannsen.

Sam termin wystawienia skierowania na takie szczepienie będzie zależny od tego, kiedy ktoś się w pełni zaszczepił. Innymi słowy na ten moment będzie ono dostępne dla osób, które w pełni zaszczepiły się 6 miesięcy temu.

Osoby takie szczepione będą preparatami: Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w pełnej dawce 0,3 ml i Spikevax (Moderna) połowa dawki: 50 µg – 0,25 ml. Zapewne zastanawia was w jaki sposób możecie umówić się na takie szczepienie. Otóż. Można to zrobić przez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl lub wykorzystując aplikację mojeIKP. Jest również możliwość zadzwonienia na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989. Można także wysłać smsa pod numery 908 556 lub 880 333 333 w treści wpisując: SzczepimySie.

Jeżeli nie dostaniemy automatycznego skierowania, to lekarz w punkcie szczepień może samodzielnie wystawić nam e-skierowanie.

 

Szok, co dzieje się w domu Krawczyka. „On tutaj jest”.

Źródło: Fakt

Zabieg nawilżająco-liftingujący
Zabieg nawilżająco-liftingujący
55,99 zł
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowy zabieg nawilżająco-liftingujący za 69,99 zł i więcej opcji w Centum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz