Home Kategorie Zdrowie Pracodawca będzie mógł sprawdzić czy się zaszczepiłeś. Co jeszcze ma w planach nasz rząd?

Pracodawca będzie mógł sprawdzić czy się zaszczepiłeś. Co jeszcze ma w planach nasz rząd?

Pracodawca będzie mógł sprawdzić czy się zaszczepiłeś. Co jeszcze ma w planach nasz rząd?

Nie zaszczepiłeś się? Pracodawca będzie mógł to sprawdzić i jeżeli tak się stanie, oddelegować cię na przykład do innych zadań, które nie wymagają kontaktu z klientami. A to wierzchołek góry lodowej.

O tym projekcie mówi się już od kilku miesięcy, chociaż jego szczegółów resort zdrowia do końca nie ujawnił. Chodzi o umożliwienie pracodawcom wglądu w rejestr zaszczepionych. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki temu nasz pracodawca, będzie mógł sprawdzić czy się zaszczepiliśmy.

Dzięki temu pracodawcy będą mogli w taki sposób planować nasze zadania, żebyśmy jeżeli nie jesteśmy zaszczepieni, nie mieli na przykład kontaktu z klientem. Pracodawca będzie mógł także wysłać pracownika na bezpłatny urlop, jeżeli nie będzie w stanie przydzielić go do takiego zadania.

Jak informował minister zdrowia, w projekcie znalazły się jeszcze inne, ważne przepisy. Pierwotna jego wersja zakładała na przykład obowiązek szczepień dla wszystkich pracowników służby zdrowia w Polsce. Projekt ten jednak wywołał naprawdę sporą dyskusję. Zgłoszono też wiele uwag co do projektu.

Jedna z nich, zaproponowana przez rektorów zakładała możliwość kontrolowania, czy studenci są zaszczepieni. Miałoby to teoretycznie pomóc uczelniom w planowaniu zajęć dla studentów.

– „Teraz projekt trafił już na Radę Ministrów. Idzie więc swoim tokiem legislacyjnym. Dla mnie jako ministra zdrowia to bardzo ważna ustawa” – mówi Niedzielski.

Kiedy przepisy zostaną uchwalone?

– „Na pewno w sytuacji, kiedy będziemy mieli do czynienia z pogarszającym się stanem epidemicznym, takie rozwiązania będą miały większy priorytet w rządzie i parlamencie” – mówi Faktowi Niedzielski.

– „Ale też zwróćmy uwagę na fakt, że niestety nie jest to ostatnia fala, z którą będziemy mieli do czynienia. Myślę, że będą miały miejsce kolejne fale zakażeń, w optymistycznym scenariuszu o coraz mniejszej skali zakażeń i hospitalizacji, co nie będzie stanowiło takiego wyzwania dla infrastruktury szpitalnej” – dodaje minister zdrowia.

Szok, co dzieje się w domu Krawczyka. „On tutaj jest”.

Źródło: Fakt

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
14,99 zł
25,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście od 14,99 zł w Sali Zabaw Podwodny Świat w Tychach (do -44%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz