Home Kategorie Zdrowie Obowiązek szczepień czy obostrzenia dla niezaszczepionych? Eksperci nie mają żadnej wątpliwości w tej kwestii.

Obowiązek szczepień czy obostrzenia dla niezaszczepionych? Eksperci nie mają żadnej wątpliwości w tej kwestii.

Obowiązek szczepień czy obostrzenia dla niezaszczepionych? Eksperci nie mają żadnej wątpliwości w tej kwestii.

Wymaganie paszportów covidowych w restauracji, kinie czy teatrze jest lepszym rozwiązaniem niż wprowadzanie powszechnego obowiązku szczepień? To pytanie, na które odpowiedział ekspert Artur De Rosier.

Ekspert zasadniczo nie ma w tej sprawie wątpliwości. Ponadto twierdzi on, też że  wprowadzenie opłat za szczepienia przeciw COVID-19 nie poprawi poziomu wyszczepialności w kraju.

Stwierdził on, że do osób niezaszczepionych nie przemawiają żadne argumenty.

– „Chciałbym, by całe społeczeństwo było tak świadome, że wyszczepialność sięgnęłaby 100 proc., niestety to tylko marzenie. Wprowadzenie obowiązku szczepień przy obecnych postawach przeciwników szczepień i przy ich nieparlamentarnych reakcjach skutkować mogłoby tylko eskalacją prezentowania postaw źle rozumianej wolności” – ocenił prezes ORL WIL.

Dlatego też uważa, że nawet gdyby rząd płacił za szczepienia, nic by to nie zmieniło:

– „Tak samo jak wtedy, kiedy rozpoczynaliśmy szczepienia i liczba chętnych przekraczała dostępność szczepionek – wprowadzenie wówczas odpłatności prawdopodobnie nie zmniejszyłoby zainteresowania” – zauważy.

Dlatego jego zdaniem jednym możliwym rozwiązaniem jest wariant włoski

– „W sytuacji, kiedy dostępność szczepień jest pełna, sensowne jest wymaganie paszportów covidowych warunkujących możliwość korzystania z usług takich, jak jedzenie w restauracji, udział w koncercie czy wyjście do kina” – powiedział.

Sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski jeszcze w zeszłym tygodniu mówił, że szczepienia przeciw COVID-19 „to zawsze będzie dobrowolny wybór, dobrowolna decyzja”.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 4 894 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Sytuacja zaczyna powoli przypominać to co mieliśmy przed rokiem.

Szok, co dzieje się w domu Krawczyka. „On tutaj jest”.

Źródło: Fakt

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
179,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz