Home Kategorie Poruszające Bliźniaki zmarły tragicznie na porodówce. Rodzina domaga się 3 milionów złotych odszkodowania.

Bliźniaki zmarły tragicznie na porodówce. Rodzina domaga się 3 milionów złotych odszkodowania.

Bliźniaki zmarły tragicznie na porodówce. Rodzina domaga się 3 milionów złotych odszkodowania.

3 mln zł zadośćuczynienia od Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu chce rodzina kobiety, która przed kilkoma laty na porodówce straciła dwójkę dzieci.

Radio Wrocław opisuje dokładnie tą sprawę. Rodzina kobiety którą dotknęła tragedia, postanowiła skierować sprawę do sądu, bo kobieta nie tylko straciła bliźnięta. W dodatku powikłania doprowadziły do tego, że nie będzie ona już mogła mieć dzieci.

Rodzina domaga się 3 milionów odszkodowania.

– „Mamy problemy z postępowaniem cywilnym. Sprawa utknęła w martwym punkcie i nie bardzo jestem w stanie zrozumieć, dlaczego to się tak długo toczy. Sąd w dalszym ciągu poszukuje jakiegoś zespołu biegłych, który miałby napisać opinię” – mówi Radiu Wrocław pozywający.

Sprawa ta zaczęła się w 2011 roku. Wtedy to w Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, straciła dwójkę dzieci. Jeden bliźniak zmarł w jej łonie, drugie dziecko po 45 minutach.

Wydarzenia z USK doprowadziły do oskarżenia trzech lekarzy. Po toczącym się kilka lat procesie za winnych uznano dwóch lekarzy, uniewinniono zaś kierownika kliniki. Wyrok był jednak śmiesznie niski. Dlatego rodzina kobiety, domaga się odszkodowania:

– „Domagamy się sprawiedliwości. Chcemy mieć poczucie, że ta nasza strata dwojga dzieci i kalectwo żony, ten duży ból i krzywda, spotkały się ze sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Chcielibyśmy, aby ten wyrok był na tyle istotny, aby więcej takie rzeczy się nie wydarzyły” – twierdzi małżonek kobiety.

Uwaga! Zmiany w szczepieniach na COVID-19. Obejmą wszystkich dorosłych.

Źródło: wp.pl

 

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
31,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz