Home Kategorie Film Nie żyje aktor znany z kultowego „Misia”. Miał 85 lat.

Nie żyje aktor znany z kultowego „Misia”. Miał 85 lat.

Nie żyje aktor znany z kultowego „Misia”. Miał 85 lat.

Zmarł Andrzej Płonczyński. Był aktorem, muzykiem, kompozytorem i pianistą. Widzowie zapamiętają go z kultowej sceny w filmie „Miś”. Wiadomość o śmierci aktora przekazał Marek Ravski.

Andrzej Płonczyński nie żyje. Znany aktor i muzyk zmarł 27 października w wieku 85 lat. Zagrał on w kultowej scenie w „Misiu” i tym samym zapisał się w pamięci widzów. Jego twórczość nie ograniczała się jednak wyłącznie do filmu.

Smutne wieści przekazał Marek Ravski, który przez lata współpracował z Płonczyńskim Pożegnał go poruszającymi słowami.

– „Andrzej Płonczyński zmarł. Nie zrobiłem zdjęcia czarno białym, bo to kolorowy człowiek był. Pełen radości, rozumienia, oddania sztuce, bliskim, wszystkim, z którymi pracował. Przykro okrutnie. Wielki talent. Zaczynałem śpiewać, a on wiedział jak zagrać, bo rozumiał w pół słowa wrażliwość. Dziękuję Ci za radość wspólnego przebywania. Żegnaj Przyjacielu. Smutek i żal wielki zostawiłeś.”

Andrzej Płonczyński urodził się w 1936 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie w klasie fortepianu. Był również cenionym pedagogiem. Latami współpracował z wielkimi nazwiskami polskiej sceny – Anną German, Ireną Santor, Jerzym Połomskich czy Wojciechem Młynarskim. W 2017 roku został odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Polacy mogą tez pamiętać Płonczyńskiego z roli w klasyku kina, czyli „Misiu”, gdzie zagrał pediatrę. Na lotnisku spotkał głównego bohatera, który podstępem chciał kupić bilet do Londynu. Dotarł do bileterki bez kolejki, mówiąc, że urodził mu się syn. Pech chciał, że trafił na lekarza, który zapytał o wagę dziecka.

Tragiczna wiadomość. Znany dziennikarz odebrał sobie życie.

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
38,00 zł
75,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz