Home Kategorie Życie Policja użyła paralizatora. Po kilkudziesięciu minutach 25-latek już nie żył.

Policja użyła paralizatora. Po kilkudziesięciu minutach 25-latek już nie żył.

Policja użyła paralizatora. Po kilkudziesięciu minutach 25-latek już nie żył.

25-letni mężczyzna zmarł w trakcie policyjnej interwencji. Prokuratura Rejonowa w Szydłowcu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Policjanci z Szydłowaca we wtorek po godzinie 1:00 zostali wezwani do agresywnie zachowującego się 25-latka z Mirowa Nowego. Na miejsce przybyło też pogotowie ratunkowe. Jak wstępnie ustalili śledczy, w trakcie interwencji mężczyzna był bardzo agresywny, zachowywał się irracjonalnie i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy.

– „W celu obezwładnienia 25-latka funkcjonariusze użyli paralizatora. Następnie założyli mu kajdanki” – relacjonowała rzeczniczka.

Po około 15 minutach mężczyzna zaczął tracić przytomność. Obecni na miejscu ratownicy natychmiast przystąpili do pierwszej pomocy. Wezwano też dodatkową karetkę. Pomimo reanimacji, która trwała 20 minut, mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator. Przesłuchano też świadków.

– „Zabezpieczono także paralizator oraz nagranie, które znajduje się w tym urządzeniu. Zostanie ono podane oględzinom i analizie” – powiedziała prok. Borkowska.

Dodała, że postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 155 kk, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. W najbliższych dniach ma być przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny.

Jak przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, w interwencji uczestniczył patrol policji z KPP w Szydłowcu. Mundurowi zostali wezwani do agresywnego 25-latka przez jego rodzinę. Na posesji znajdował się mężczyzna, który widząc zbliżających się policjantów i ratowników, próbował zaatakować ich sztachetą.

Według policji ze względu na agresywne, irracjonalne zachowanie mężczyzny i niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, użyto wobec niego paralizatora i skuto kajdankami.

– „Zastrzegamy, że są to wstępne ustalenia i prosimy o powstrzymanie się od spekulacji do czasu całkowitego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Wszystkim nam zależy na szczegółowym, rzetelnym i obiektywnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej interwencji” – poinformowano w policyjnym komunikacie.

Kontrowersyjna interwencja policji. Funkcjonariusze przekroczyli uprawnienia?

Źródło: PAP

Wejście do wrotkarni
Wejście do wrotkarni
7,50 zł
15,00 zł
45 dni
do końca oferty!
90-minutowe wejście do wrotkarni za 7,50 zł i więcej w Wrotkarnia Roller Park (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz