Home Kategorie Życie Pociąg się zepsuł. Pasażerowie wysiedli i zaczęli pchać skład.

Pociąg się zepsuł. Pasażerowie wysiedli i zaczęli pchać skład.

Pociąg się zepsuł. Pasażerowie wysiedli i zaczęli pchać skład.

Pasażerowie starali się własnymi siłami ruszyć pociąg Kolei Dolnośląskich, który zepsuł się na stacji Janowice Wielkie. Przewoźnik tłumaczy awarię „jesienną aurą” i wyjaśnia, dlaczego pasażerowie starali się przesunąć pociąg.

1 listopada ludzie jadący pociągiem „Sprinter Szrenica” Kolei Dolnośląskich na trasie Szklarska Poręba – Wrocław spotkali się z niespodziewanym postojem. Skład zepsuł się na stacji Janowice Wielkie. Część pasażerów starała się samodzielnie ruszyć pociąg.

– „W około piętnaście osób próbowaliśmy przesunąć skład choć odrobinę, ale nie ruszył się z miejsca. Później ponowiliśmy próbę po poproszeniu wszystkich innych pasażerów, by opuścili pociąg. Było lżej, ale nic to nie dało” – relacjonował Mikołaj Szewczyk, miłośnik kolei i pasażer pechowego składu, cytowany przez serwis Polsatnews.pl.

W końcu pasażerowie zostali poproszeni o przeniesienie się do innego, podstawionego pociagu. Koleje Dolnośląskie na pytania dziennikarze, dziwiły się, dlaczego pasażerowie starali się popchnąć skład, mimo iż zapewniono im pociąg zastępczy.

– „Zamierzamy szczegółowo przeanalizować to zdarzenie, aby wypracować rozwiązanie, które pozwoli w przyszłości uniknąć tego typu sytuacji” – poinformował przewoźnik.

– „Prawdopodobną przyczyną awarii było zawieszenie się systemu przeciwpoślizgowego z powodu bardzo ograniczonej przyczepności kół wywołanej jesienną aurą. Pracownicy przy współpracy z serwisem producenta pojazdów określili dalszy tok postępowania i skierowali do Janowic Wielkich drugi pojazd. Pasażerom polecono kontynuowanie podróży następnym pociągiem, który zabrał ich do stacji docelowej” – oświadczyły Koleje Dolnośląskie.

Opłaty za wstęp do lasu? Tutaj już chcą pieniędzy. „Wizyty wymagają pracy leśniczego”.

Źródło: polsatnews.pl

Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
Masaż relaksacyjny lub pakiet spa
71,99 zł
200,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Masaż relaksacyjny (89,99 zł) lub pakiet spa (od 149,99 zł) w instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz