Home Kategorie Poruszające Ojciec sprzedał 9-letnią córeczkę 55-latkowi. „To twoja panna młoda” [WIDEO]

Ojciec sprzedał 9-letnią córeczkę 55-latkowi. „To twoja panna młoda” [WIDEO]

Ojciec sprzedał 9-letnią córeczkę 55-latkowi. „To twoja panna młoda” [WIDEO]

9-letnia Parwana z Afganistanu została zmuszona do wzięcia ślubu z 55-letnim Kurbanem. Jej ojciec Abdul Malik sprzedał córkę, aby móc wyżywić rodzinę. Transakcja zapewniła mu jedzenie i pieniądze na kilka miesięcy.

9-letnia dziewczynka, ubrana na różowo, skacze na skakance z kolegami. To mogą być jej ostatnie chwile beztroski. Parwana niedługo wyjdzie za starszego od niej o 46 lat Kurbana.

– „Była tania, bo jej ojciec jest bardzo biedny” – mówi 55-letni mężczyzna telewizji CNN.

Rodzina dziewczynki przez 4 lata mieszkała w afgańskim obozie dla przesiedleńców w północno-zachodniej prowincji Badghis. Utrzymywali się dzięki pomocy humanitarnej i pracy fizycznej, zarabiając kilka dolarów dziennie. Ich życie stało się jednak o wiele trudniejsze, gdy władzę w kraju przejęli talibowie. Ojciec 9-latki już kilka miesięcy temu musiał sprzedać starszą, 12-letnią córkę.

To dramat wielu afgańskich rodzin. Głód zmusił je do podjęcia drastycznych decyzji, których prawdopodobnie nigdy sobie nie wybaczą.

– „Brak jedzenia, brak pracy, oni czują, że muszą to zrobić” – relacjonuje działacz na rzecz praw człowieka w Badghis, który dodaje, że z dnia na dzień rośnie liczba rodzin sprzedających swoje dzieci. Szczególnie że zbliża się zima.

Abdul Malik, ojciec dziewczynek, nie może spać w nocy. Męczy go sumienie i wstyd. Pożyczał pieniądze od krewnych, starał się znaleźć pracę, ale bez skutku. Jego żona z kolei błagała innych mieszkańców obozu o jedzenie. Mężczyzna tłumaczył, że musiał sprzedać 9-latkę, aby utrzymać przy życiu resztę rodziny.

– „Nasza rodzina składa się z 8 osób” – mówi CNN.

Pieniądze ze sprzedaży 9-latki starczą im na kilka miesięcy, nim będą zmuszeni znaleźć inne rozwiązanie. Parwana miała nadzieję, że jej rodzice zmienią zdanie. Chciała zostać nauczycielką i nie chciała rezygnować z edukacji. Jej prośby jednak nie zostały wysłuchane. 24 października sprzedano ją Kurbanowi, który dał jej rodzinie 200 000 afgani, czyli ok. 8 700 zł w postaci gotówki, owiec i ziemi.

– „To jest twoja panna młoda. Proszę, zaopiekuj się nią… proszę, nie bij jej” – słychać słowa ojca 9-latki w materiale przygotowanym przez telewizję CNN.

– „Będzie pracowała w moim domu. Nie będę jej bił. Będę ją traktował jak członka rodziny” – odpowiada 55-latek. Na filmie widać, jak razem odchodzą z rodzinnego domu Parwany, a dziewczynka próbuje się opierać.

Zwłoki panny młodej znalezione w walizce. Osierociła dwoje dzieci.

Rozrywka w parku Majaland
Rozrywka w parku Majaland
169,90 zł
199,90 zł
209 dni
do końca oferty!
Park rozrywki Majaland Kownaty: całodzienny bilet na wszystkie atrakcje za 69,93 zł (-30%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz