Home Kategorie Poruszające PILNE! Samolot rozbił się przy próbie lądowania. Nie żyje siedem osób.

PILNE! Samolot rozbił się przy próbie lądowania. Nie żyje siedem osób.

PILNE! Samolot rozbił się przy próbie lądowania. Nie żyje siedem osób.

Rosyjski samolot transportowy An-12 z 7 osobami na pokładzie rozbił się podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Irkucku. Nikt nie przeżył.

Katastrofa lotnicza miała miejsce niedaleko wsi Piwowaricha, około 4200 km na wschód od Moskwy. Po zderzeniu z ziemią samolot stanął w płomieniach. Maszyna należała do białoruskiej firmy „Grodno”. Agencja TASS przekazuje, że przed wylotem nikt nie zgłaszał zastrzeżeń w kwestii stanu technicznego samolotu, który przeszedł wszelkie niezbędne inspekcje.

Według rosyjskich służb ratunkowych przyczyną tragedii mogła być usterka techniczna lub błąd ludzki. Na pokładzie znajdowało się 7 osób z załogi – Rosjanie, Białorusini i najprawdopodobniej Ukraińcy, a także ładunek żywności. Służby podają, że nikt nie przeżył, a do tej pory odnaleziono 5 ciał.

Jak pisze TASS, powołując się na anonimowego rozmówcę, samolot latał od 1968 roku. Wyprodukowany został w zakładach mechanicznych w Taszkiencie i przez wiele lat służył w siłach powietrznych ZSRR i Rosji, po czym trafił na Białoruś do firmy „Grodno”.

Policja użyła paralizatora. Po kilkudziesięciu minutach 25-latek już nie żył.

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz