Home Kategorie Życie Ewakuacja pociągu PKP Intercity. Trwa akcja służb.
6.86K

Ewakuacja pociągu PKP Intercity. Trwa akcja służb.

Ewakuacja pociągu PKP Intercity. Trwa akcja służb.

Pociąg relacji Warszawa-Berlin został ewakuowany. Policja przekazała, że w jednym z wagonów znaleziono pozostawiony podejrzany bagaż.

Skład zatrzymał się na stacji w Kupieninie w woj. lubuskim. Pracownicy pociągu zaniepokojeni byli pozostawioną walizką. Wezwali więc policję.

– „Około godz. 8 dostaliśmy zgłoszenie, że jest pozostawiony bagaż. W związku z tym, że to pociąg relacji międzynarodowej obsługa zatrzymała skład i zarządziła ewakuację” – powiedział w rozmowie z Radiem ZET rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie asp. Marcin Ruciński.

Z pociągu ewakuowano 74 osoby – pasażerów i pracowników PKP. Pomoc zaoferował burmistrz Świebodzina, który udostępnił podróżnym świetlicę, gdzie mogli poczekać na zakończenie akcji pirotechników. Część pasażerów udała się w dalszą podróż korzystając z innych środków transportu.

– „Policyjni pirotechnicy sprawdzili zawartość bagażu. Okazało się, że nie stanowi on zagrożenia. W walizce znajdowała się odzież zabezpieczona przez zamoczeniem foliowymi workami i taśmą. Pasażerowie wracają do pociągu i niebawem będą mogli kontynuować podróż” – powiedział w czwartek po południu Ruciński.

Kuzynki jechały do McDonald’s. Auto zostało kompletnie zmiażdżone. 14-latka zginęła na miejscu.

Źródło: PAP, Radio ZET

Kuchnia wegetariańska i wegańska
Kuchnia wegetariańska i wegańska
15,00 zł
20,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kuchnia wegetariańska i wegańska: 15 zł za groupon wart 20 zł na całe menu i więcej w restauracji Naturalna w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz