Home Kategorie Zdrowie Nowe obostrzenia nie pomogą? Fatalna prognoza rozwoju pandemii koronawirusa.

Nowe obostrzenia nie pomogą? Fatalna prognoza rozwoju pandemii koronawirusa.

Nowe obostrzenia nie pomogą? Fatalna prognoza rozwoju pandemii koronawirusa.

Dr Paweł Grzesiowski twierdzi, że na pewne decyzje związane z czwartą falą pandemii może być już za późno. Ekspert twierdzi, że „do końca roku wciąż będziemy na fali wznoszącej”.

Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, ostrzega, że wzrost liczby zakażeń utrzyma się prawdopodobnie do końca roku. Przypomniał jednocześnie, że tak naprawdę zachorowań jest jeszcze więcej, bo statystki MZ są mocno zaniżone.

– „Niestety dynamika zakażeń wskazuje na to, że prawdopodobnie te wzrosty utrzymają się do końca roku, a więc do świąt, do końca roku będziemy wciąż w fali wznoszącej. Oznacza to, że przed nami kolejne osiem tygodni bardzo trudnej sytuacji” – uważa Grzesiowski.

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej skrytykował działania rządzących, którzy nie zdecydowali się wprowadzić nowych obostrzeń. Według niego powinny one być wprowadzone regionalnie.

– „Interwencje lokalne powinny być już dawno podjęte. Na próbę ograniczenia liczby zachorowań na ścianie wschodniej już jest w tej chwili za późno w tym sensie, że jakiekolwiek ograniczenie tak rozbujanej fali pandemicznej przyniesie efekty dopiero za kilka tygodni” – stwierdził Grzesiowski.

Wybuch polio na Ukrainie. Znany lekarz ostrzega Polaków.

Źródło: Radio ZET

eKurs: Instruktor pływania z MEN
eKurs: Instruktor pływania z MEN
129,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor pływania (129 zł) lub trener (139 zł) i więcej w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz