Home Kategorie News Szokujące oświadczenie rządu. Do 4 stycznia wszyscy pracownicy małych i średnich firm w tym kraju muszą się zaszczepić.
22.40K

Szokujące oświadczenie rządu. Do 4 stycznia wszyscy pracownicy małych i średnich firm w tym kraju muszą się zaszczepić.

Szokujące oświadczenie rządu. Do 4 stycznia wszyscy pracownicy małych i średnich firm w tym kraju muszą się zaszczepić.

Rząd amerykański wydał oświadczenie, które może szokować wiele osób. Okazuje się bowiem, że do czwartego stycznia pracownicy małych i średnich firm będą musieli zaszczepić się przeciwko COVID-19.

– „Do 4 stycznia Amerykanie pracujący dla firm, które zatrudniają 100 lub więcej pracowników muszą zaszczepić się przeciw COVID-19 lub co tydzień poddawać się testowi na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 zgodnie z wytycznymi wydanymi przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA). Nie jest jasne jak OSHA chce egzekwować ten wymóg” – zauważa AP.

OSHA ostrzega, że firmy w USA, które nie zastosują się do nowych przepisów, narażą się na grzywny w wysokości blisko 14 tysięcy dolarów za każdy przypadek naruszenia pracowników. Innymi słowy na przykład dwie niezaszczepione osoby w firmie to grzywna w wysokości 28 tysięcy.

O wprowadzeniu takich przepisów mówił we wrześniu prezydent Joe Biden. Odnosić się one będą do ponad 80 milionów pracowników małych oraz średnich firm w USA.

Jak wyraźnie wskazują przepisy przedstawione przez OSHA pracownicy firm zatrudniających powyżej 100 pracowników muszą przyjąć do 4 stycznia dwie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, dwie dawki szczepionki Moderna lub jedną dawkę szczepionki Johnson&Johnson. Czy nie jest to naruszenie wolności obywateli?

Tragiczna wiadomość. Znany dziennikarz odebrał sobie życie.

Źródło: RP

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz