Home Kategorie Ludzie Polska tonie w inflacji a Glapiński otrzymuje Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP za działanie w pandemii.

Polska tonie w inflacji a Glapiński otrzymuje Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP za działanie w pandemii.

Polska tonie w inflacji a Glapiński otrzymuje Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP za działanie w pandemii.

Prezes NBP Adam Glapiński został laureatem specjalnej Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP za utrzymanie stabilności systemu bankowego podczas pandemii. Jak stabilny jest w rzeczywistości, sami wiecie.

– „Druga nagroda specjalna, indywidualna, to nagroda, której wcześniej nie było. Zdecydowałem się ją nadać dlatego, że te ostatnie dwa lata, zwłaszcza czas poprzedniego roku ale i dużej części tego, to był czas bardzo trudny dla mnie jako prezydenta, który martwi się o bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, a to bezpieczeństwo to także bezpieczeństwo gospodarcze” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– „Tylko pan prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński i ja wiemy, ile razy się w tamtym momencie spotkaliśmy, ile razy prezes przychodził do mnie i mówił: „Spokojnie, działamy, panujemy nad sytuacją (…). Podjęliśmy działania, zastosowaliśmy odpowiednie środki, proszę się nie martwić, na pewno nie dojdzie do żadnej sytuacji, która może być rzeczywiście niebezpieczna”. (…) Panie prezesie, ogromnie za to dziękuję, to była niezwykła próba. Nie wiadomo, co by się stało z polską gospodarką, z wieloma polskimi firmami, które później udało się uratować, (…) dzięki temu właśnie, że nie zawalił się system bankowy” – powiedział Duda.

– „Będę się starał o drugą kadencję, bardzo bym chciał drugą kadencję i czuję się właściwie przygotowany, coraz lepiej przygotowany. To zależy od prezydenta i większości sejmowej” – powiedział Glapiński w środę informując, że chce mieć drugą kadencje.

Tragiczna wiadomość. Znany dziennikarz odebrał sobie życie.

Źródło: Polsatnews.pl

 

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz