Home Kategorie Poruszające Nie milkną echa śmierci Izy. Szokujące słowa prezesa Ordo Luris: Błąd w sztuce medycznej, a nie wyrok TK.

Nie milkną echa śmierci Izy. Szokujące słowa prezesa Ordo Luris: Błąd w sztuce medycznej, a nie wyrok TK.

Nie milkną echa śmierci Izy. Szokujące słowa prezesa Ordo Luris: Błąd w sztuce medycznej, a nie wyrok TK.

Czy to wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przyczynił się do śmierci 30-letniej kobiety? Lekarze mówią w swoich decyzjach o tym, że kierują się strachem, a nie zaś logiką.

Profesor, Krzysztof Czajkowski, który jest konsultantem krajowym w zakresie położnictwa i ginekologii, zwrócił uwagę na fakt, że doniesienia medialne mówią o tym, iż kobieta miała przebywać w klinice, mniej  niż 24 godziny.

– „Na podstawie medialnego przekazu można więc przypuszczać, że zakażenie było na tyle ostre i szybko postępujące, że nie było szans na uratowanie kobiety, nawet gdyby szybciej wywołano poród” – ocenia prof. Czajkowski.

– Jeśli to była piorunująca sepsa, to medycyna przegrywa. Przyjmując pacjentkę, zlecamy jej badania, w tej sytuacji na CITO. Po 20 minutach można mieć już wynik, wtedy można wdrożyć antybiotyk. Potem trzeba poczekać, aby mógł zacząć działać. Dopiero potem można podejmować dalsze kroki. Nie chce mi się wierzyć, że widząc podwyższające się wykładniki stanu zapalnego, czy inne przesłanki, które wskazywałyby na rozpędzającą się infekcję wewnątrzmaciczną, lekarze po prostu czekali i przyglądali się dalszemu rozwojowi sytuacji –  twierdzi z kolei Michał Bulsa.

Na ten temat wypowiedział się również prezes Ordo Luris, Jerzy Kwaśniewski, jego słowa budzą szok:

– „Skoro przyczyną byłby błąd w sztuce, to przyczyną nie jest wyrok TK. Całość wygląda na nachalne nakręcanie afery wokół tragedii, tragedii o typowym jednak przebiegu. Nic prostszego niż obwiniać prawo za błąd w sztuce medycznej. Czy bezczynność lekarza wynika w takiej sprawie z ustawy? Nie. Wyłącznie z naruszenia standardów opieki. I nie jest to konsekwencja obrony życia” – przekonuje Kwaśniewski.

Szokujące oświadczenie rządu. Do 4 stycznia wszyscy pracownicy małych i średnich firm w tym kraju muszą się zaszczepić.

Źródło: prawo.pl

 

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz