Home Kategorie Ludzie Sąd domaga się dokumentów od abp Gądeckiego. Jeżeli ich nie dostanie to dokona przeszukania Kurii.

Sąd domaga się dokumentów od abp Gądeckiego. Jeżeli ich nie dostanie to dokona przeszukania Kurii.

Sąd domaga się dokumentów od abp Gądeckiego. Jeżeli ich nie dostanie to dokona przeszukania Kurii.

Sąd Rejonowy w Chodzieży domaga się od poznańskiej kurii wydania dokumentów w sprawie księdza oskarżonego o wieloletnie gwałty na ministrancie. To szokujące wydarzenie.

Historia Szymona jest podobna do losu innych ofiar księży. Dorosły już mężczyzna pochodził z niezamożnej rodziny, gdzie dominował alkohol. Poznał księdza Krzysztofa G., gdy ten objął parafię w Chodzieży. Ksiądz okazał mu dobroć, z którą Szymon do tej pory się nie spotkał.

Gwałty zaczęły się w 2002 r., a zakończyły w 2013 r. Szymon był już wówczas dorosłym mężczyzną. Na to przynajmniej wskazuje prokuratura. Szymon zdecydował się powiedzieć o swojej krzywdzie w roku 2015, kiedy to ksiądz był już szanowaną osobą i proboszczem.

Początkowo niewiele się działo, ksiądz dalej pracował w parafii. Wtedy właśnie, Szymon zdecydował  się na poważny krok. O sprawie powiadomił również prokuraturę.

Kuria i prokuratura prowadziły własne postępowania. Najpierw zakończyło się postępowanie kanoniczne. Wtedy to księdza wydalono ze stanu kapłańskiego. Przyznał się on do winy, ale zrzucił ją na dziecko twierdząc, że chłopiec prowokacyjnie się ubierał.

Jednak w postępowaniu przed prokuraturą ksiądz zaprzeczał, by skrzywdził ministranta. Stąd właśnie decyzja prokuratury o tym, żeby zgłosić się do kurii po dokumenty. Wtedy to księża z kurii mieli zasłaniać się tajemnicą zawodową.

Dlatego też prokuratura podjęła decyzję o przeszukaniu. Na razie jedynie zgłosili swoją prośbę do Gądeckiego. Jeżeli to nie poskutkuje, wystąpią o nakaz.

– „Od dawna domagałem się ujawnienia tych dokumentów. Nie może być tak, że jakiś podmiot odmawia wydania dokumentów, które mają znaczenia dla postępowania karnego. W postępowaniu kościelnym przesłuchiwano oskarżonego byłego już księdza oraz świadków, a zgromadzone dowody skutkowały jego wydaleniem z kapłaństwa. Sąd w Chodzieży powinien mieć możliwość zapoznania się z tymi dokumentami” – podkreśla mec. Nowak.

Szokujące oświadczenie rządu. Do 4 stycznia wszyscy pracownicy małych i średnich firm w tym kraju muszą się zaszczepić.

Źródło: onet

Przedłużanie rzęs i uzupełnienie
Przedłużanie rzęs i uzupełnienie
94,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Przedłużanie rzęs (od 94 zł) z uzupełnieniem (od 119 zł) Salonie Piękności Babeczka

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz