Home Kategorie Poruszające Panika na koncercie. Ludzie tratowali się i mdleli. Są ofiary.

Panika na koncercie. Ludzie tratowali się i mdleli. Są ofiary.

Panika na koncercie. Ludzie tratowali się i mdleli. Są ofiary.

Co najmniej 8 osób zostało stratowanych przez tłum na koncercie, który odbył się w ramach Astroworld Festival w Houston w Teksasie.

Do tragedii doszło przed północą w piątek w kompleksie NRG Park w Houston, gdzie odbywał się koncert. Komendant lokalnej straży pożarnej Samuel Pena mówił o „dziesiątkach rannych”. Imprezy drugiego dnia festiwalu zostały odwołane.

Około 21:40 czasu miejscowego, gdy rozpoczął się występ Travisa Scotta, widzowie zaczęli napierać na scenę.

– „To wywołało panikę i spowodowało obrażenia wśród uczestników” – powiedział strażak, cytowany przez Sky News. Dodał, że ludzie zaczęli upadać i tracić przytomność, co wywołało dodatkową histerię.

Straż pożarna podała wcześniej na Twitterze, że otrzymała wiele informacji o poszkodowanych. Biorący udział w koncercie dzielili się nimi w social mediach. Niektórzy starali się przeprowadzać reanimację, gdyż personel medyczny był przytłoczony ilością rannych.

– „Myślę, że teraz jest najważniejsze, by nikt z nas nie bawił się w spekulacje. Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, jak do tego doszło – powiedział szef policji w Houston Troy Finner. – Gdy wciąż jeszcze ustalamy fakty i nie mamy materiału dowodowego, nie mogę nic więcej powiedzieć o tym zdarzeniu, by nie ranić rodzin ofiar” – zaznaczył. Policja poinformowała, że do szpitala przewieziono 17 osób z obrażeniami; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Organizatorzy imprezy nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia. Dziennika The Houston Chronicle informuje, że Travis Scott kilkukrotnie przerywał swój występ, aby zaapelować do ochrony o rozrzedzenie tłumu pod sceną, gdzie kilka osób straciło przytomność, jeszcze nim doszło do tragedii. Do tych osób wzywano karetki. Gazeta dodaje, że na dwudniową imprezę bilety wykupiło ok. 50 tys. ludzi.

30-letnią Izę na pogrzebie żegnały tłumy. Trumny były dwie. Chłopiec miał mieć na imię Leon.

Warsztaty piernikarskie i więcej
Warsztaty piernikarskie i więcej
21,99 zł
34,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Warsztaty (od 21,99 zł) ze zwiedzaniem Starówki Torunia (od 30,99 zł) w Piernikarni Starotoruńskiej (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz