Home Kategorie Życie PiS dostał instrukcje w sprawie śmierci ciężarnej Izy? Tak politycy mają komentować tragedię.
11.15K

PiS dostał instrukcje w sprawie śmierci ciężarnej Izy? Tak politycy mają komentować tragedię.

PiS dostał instrukcje w sprawie śmierci ciężarnej Izy? Tak politycy mają komentować tragedię.

Partia rządząca rozesłała do swoich posłów instrukcje, jak komentować tragedię, do której doszło w Pszczynie. Onet informuje, że kierownictwo partii nie chce stanowczych wypowiedzi w sprawie ciężarnej Izy.

30-letnia Izabela zmarła w 22 tygodniu ciąży wskutek wstrząsu septycznego. Ciężarna kobieta trafiła do szpitala w Pszczynie z powodu odpłynięcia płynu owodniowego. Bliskim przekazała, że lekarze „przyjęli postawę wyczekującą”. Rodzina 30-latki twierdzi, że zbyt długo odwlekano aborcję, co wpłynęło na śmierć kobiety.

– „Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają, aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć” – relacjonowała pani Izabela w SMS-ach do matki, których treść przytoczył program „Uwaga! TVN”.

Szpital w Pszczynie wydał oświadczenie, w którym zapewniono, że „jedyną przesłanką kierującą postępowaniem lekarskim była troska o zdrowie i życie pacjentki oraz płodu”.

Jak informuje Onet, posłowie PiS mieli otrzymać instrukcje, jak mówić w mediach o śmierci 30-latki. Jak przekazał portal, Nowogrodzka ma bać się zbyt ostrych wypowiedzi w tej sprawie.

– „Nie znamy szczegółów śmierci 30-latki w szpitalu w Pszczynie. Najgorsze, co można dzisiaj zrobić, to próbować rozgrywać politycznie tę sytuację, oraz przechodzić do szybkich decyzji i wniosków. Ta sprawa powinna zostać zbadana dogłębnie przez kompetentne instytucje” – brzmi treść wiadomości przekazanej portalowi przez jednego z polityków partii rządzącej.

Podobnie do tej kwestii miał odnieść się w piątek premier Mateusz Morawiecki.

– „Śmierć pani, która w tragiczny sposób zmarła w Pszczynie to wielki dramat, wielka tragedia i chciałem złożyć moje najgłębsze wyrazy współczucia wszystkim bliskim, rodzinie pani, która zmarła” – mówił Morawiecki.

– „Jeżeli jednak chodzi o kwestie związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, to nie można tych rzeczy mieszać. Warto podkreślić, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie zmienia niczego w odniesieniu do życia i zdrowia matki. Jeśli życie lub zdrowie matki jest zagrożone, to nadal przerwanie ciąży jest możliwe i nic się tutaj nie zmieniło” – przekonywał.

Według Onetu władze partii boją się stanowczych wypowiedzi na temat tragedii. Sprawę śmierci ciężarnej pacjentki w TVP1 poruszył Marek Suski, który wywołał już kontrowersje.

– „Oczywiście nie znam sprawy, natomiast absolutnie to, że ludzie umierają, to jest biologia, zdarzają się rzeczywiście błędy lekarskie, zdarzają się po prostu osoby chore” – odparł poseł PiS.

– „I niestety wciąż czasem przy porodach kobiety umierają. To nie jest rzecz, która się nie zdarza, choć nikomu tego nie życzymy, ale z całą pewnością nie ma żadnego związku z jakąkolwiek decyzją Trybunału” – powiedział Suski.

Śledztwo w sprawie śmierci 30-letniej Izy od 7 października prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach.

Kobieta która leżała z 30-letnią Izą na sali przedstawiła szokujący przebieg wydarzeń. Iza mówiła, że nie chce umierać.

Źródło: Onet, PAP

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz