Home Kategorie Film 88-letni polski aktor nago! Zdjęcie trafiło do gejowskiego kalendarza [FOTO]

88-letni polski aktor nago! Zdjęcie trafiło do gejowskiego kalendarza [FOTO]

88-letni polski aktor nago! Zdjęcie trafiło do gejowskiego kalendarza [FOTO]

Jerzy Nasierowski, 88-letni aktor skazany za współudział w zabójstwie, postanowił pozować nago w kalendarzu magazynu poświęconego mniejszościom seksualnym.

Jerzy Nasierowski to popularny aktor teatralny, filmowy oraz telewizyjny. Debiutował w 1958 roku w filmie „Zamach”. Mogliśmy go też oglądać w takich produkcjach, jak „Godzina pąsowej róży” czy „Błękitny pokój”. Jego karierę zatrzymały tragiczne wydarzenia z 1972 roku, gdy w jednym z warszawskich mieszkań odnaleziono zwłoki Anny Wujek. Okazało się, że jednym ze sprawców był ówczesny kochanek Nasierowskiego, Andrzej Rukuszewicz. Aktor także stanął przed sądem i, w opinii wielu na skutek zaniechań prawnych obrońcy podyktowanych naciskiem partyjnym, został skazany na 25 lat więzienia. Aktor przez siedem lat starał się o wcześniejsze zwolnienie, ostatecznie został ułaskawiony przez przewodniczącego Rady Państwa.

Po wyjściu z więzienia wrócił do aktorstwa, w 1993 roku zagrał w głośnym filmie „Pora na czarownice”, mogliśmy oglądać go także w „Chłopaki nie płaczą”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” i wielu innych, w 2020 roku zagrał urzędnika w „Śniegu już nigdy nie będzie”. Mówi się, że Nasierowski jest najstarszym homoseksualnym aktorem, który zdecydował się na coming out. Nic dziwnego, że został zaproszony do sesji zdjęciowej do kalendarza magazynu „Replika” poświęconego środowiskom LGBTQIA w Polsce. 88-latek przystał na propozycję i pokazał nagie ciało.

Magazyn „Replika” wydał kalendarz na przyszły rok, pt. „Strefa wolna od wstydu”. Jedna z wersji zawiera osoby niebinarne oraz kobiety queer. Drug z kolei to 28 sylwetek homoseksualnych mężczyzn oraz jednej kobiety. W tej drugiej znajdziemy zdjęcie Nasierowskiego, którą magazyn pochwalił się w social mediach.

– „Jerzy Nasierowski, aktor, pisarz, youtuber i radiowiec – jest zdecydowanie najstarszym bohaterem naszego kalendarza – ma 88 lat! Jest zarazem najstarszym wyoutowanym gejem w Polsce, a także w ogóle jednym z pierwszych, który zrobił publiczny coming out. Gdy zgodził się pozować dla nas, rzucił z uśmiechem: „To chyba ostatni moment na coś takiego, prawda? Bawmy się!” Sam zaproponował koncepcję zdjęcia – chciał sparafrazować ikoniczną nagą sesję Marylin Monroe z 1949 r. I tak też się stało. Sesja trwała niecałą godzinę. Jerzy powtarzał, że po pobycie w więzieniu z nagością nie ma żadnego problemu” – czytamy w opisie zdjęcia.

Najwyraźniej modelowi bardzo podobają się efekty sesji, bowiem zdjęcie chciałby umieścić na własnym pogrzebie.

– „Jerzy powiedział, że zapisze w testamencie, by w trakcie jego pogrzebu na stelażu obok trumny widniało właśnie to kalendarzowe zdjęcie!” – napisała „Replika”.

Jan Englert prowadził po pijaku. Służbom próbował dać łapówkę.

Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi z certyfikatami za 99 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz