Home Kategorie Ludzie Chiny mówią „róbcie zapasy”. Mieszkająca tam Polka opowiada, co się dzieje.

Chiny mówią „róbcie zapasy”. Mieszkająca tam Polka opowiada, co się dzieje.

Chiny mówią „róbcie zapasy”. Mieszkająca tam Polka opowiada, co się dzieje.

Media obiegły doniesienia o tym, że chiński rząd apeluje do ludzi o to, aby robili zapasy. Nadchodzi wojna z Tajwanem, czy może koronawirus wymknął się spod kontroli?

Weronika Truszczyńska, która mieszka w Chinach od kilku lat dzieli się z nami swoimi doświadczeniami za pośrednictwem YouTube. Vlogerka opowiada o tym, jak wygląda codzienne życie w tym kraju oraz o aktualnych sprawach dotyczących Chin. Niedawno w mediach pojawiła się informacja o tym, że władze w Chinach apelują do ludu o robienie zapasów.

W związku z tym pojawiło się wiele teorii spiskowych na ten temat. Pierwszą z nich jest ewentualna wojna z Tajwanem. Drugą oczywiście utrata kontroli nad koronawirusem.

– „Chińskie Ministerstwo Handlu między słowami wydało instrukcję, że obywatele, mieszkańcy tego kraju powinni zrobić zapasy i mieć w domu zapas. To znaczy podstawowych produktów tj. ryż, olej czy suche makarony” – relacjonuje vlogerka.

Weronika w materiale mówi, że apel jest częścią dłuższej instrukcji, którą wydało Ministerstwo Handlu do lokalnych rządów. Przede wszystkim polecono, aby w prowincjach utrzymano stałe ceny warzyw oraz ich dostawy. Problemy, jakie mogą pojawić się przy dostawie świeżej żywności związane są z licznymi ulewami, które zniszczyły wiele tegorocznych upraw.

– „W Chinach jest nieciekawa, jak na Chiny, sytuacja dot. pandemii. Tzn. w czwartek odnotowano kilkadziesiąt nowych zakażeń w Pekinie. To jest bardzo dużo jak na Chiny, gdzie przeważnie jest kilka pojedynczych przypadków (…). To oznacza, że może zdarzyć się lockdown, ale taki z prawdziwego zdarzenia” – mówi youtuberka.

Weronika przypomina, że lockdown w Chinach oznacza totalny zakaz wyjścia z domu. Tak właśnie zwalczono pierwsze fale wirusa. Mimo wszystko o tym władze Chin trąbią już od ponad roku i każdy obywatel powinien mieć gotowe zapasy na ewentualny tydzień spędzony w zamknięciu.

– „Rządy lokalne zaczęły od razu wydawać komunikaty mówiące o tym, żeby nie panikować, bo nic się nie dzieje, nic nie będzie, nic nie nadejdzie” – mówi Weronika.

88-letni polski aktor nago! Zdjęcie trafiło do gejowskiego kalendarza [FOTO]

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
23,99 zł
40,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz