Home Kategorie Poruszające Śmierć przy granicy z Białorusią. Nie żyje polski żołnierz.

Śmierć przy granicy z Białorusią. Nie żyje polski żołnierz.

Śmierć przy granicy z Białorusią. Nie żyje polski żołnierz.

Nie żyje żołnierz z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, który wykonywał zadania logistyczne przy granicy z Białorusią. Zwłoki żołnierza odnaleziono w niedzielę rano.

Tragiczne informacja na Twitterze przekazała 18 Dywizja Zmechanizowana. Zajmuje się ona zabezpieczaniem granicy z Białorusią po wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

– „W niedzielę, 7 listopada br. w godzinach porannych żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich” – podała w niedzielę na Twitterze 18 Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka.

Jak dodano, do zdarzenia doszło w trakcie odpoczynku żołnierza.

– „Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicy. Pełnił służbę jako logistyk” – czytamy we wpisie. „Rodzina zmarłego została objęta opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojska” – przekazano.

Jak poinformowano, oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie prowadzi postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego przekazał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Matka zmarłej Izy zabrała głos. Padły mocne słowa o pracy lekarzy.

Źródło: PAP

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
31,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz