Home Kategorie Ludzie Joanna Koroniewska z dramatycznym wyznaniem. „Przeżywałam to cierpienie 6 razy”.

Joanna Koroniewska z dramatycznym wyznaniem. „Przeżywałam to cierpienie 6 razy”.

Joanna Koroniewska jest poruszona śmiercią 30-letniej Izy z Pszczyny. Była gwiazda „M jak miłość” sama 6 razy straciła ciążę. Zamieściła emocjonalny wpis na Instagramie, w którym wsparła protest „Ani jednej więcej”.

Koroniewska i Dowbor są rodzicami 12-letniej Janiny i 3-letniej Heleny. Oboje chętnie pokazują swoje dzieci w mediach społecznościowych, ale nie odsłaniają w pełni ich twarzy. Niedawno aktorka pokazała, jak wygląda starsza Janina i okazuje się, że dziewczynka ma wiele wspólnego ze swoją babcią, Katarzyną Dowbor. Była gwiazda „M jak miłość” po latach udostępniła zdjęcia z sesji ciążowej. Wyznała też, jak bardzo cieszyła się, gdy udało się jej szczęśliwie donosić ciążę. W zeszłym roku podczas protestów przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym w Polsce, Koroniewska wyznała, że sama straciła sześć ciąż.

– „Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Po pierwszej stracie 13 lat temu miałam przerwę w staraniu się o kolejne dziecko aż dwa lata. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać. Zabiegi, łyżeczkowania, za każdym razem poczucie winy, ukrywanie wszystkiego, bo przecież to tylko moja sprawa, wstyd i wiele innych emocji a przede wszystkim walka z samą sobą, czy zdołam się z tego podnieść. Czy mogę udźwignąć jeszcze więcej” – wspominała w instagramowym wpisie aktorka.

Joanna Koroniewska z racji grania w spektaklu w Przemyślu, fizycznie nie mogła wziąć udziału w protestach „Ani jednej więcej”, które trwają w wielu polskich miastach. Aktorka zamieściła jednak emocjonalny wpis, który odwołuje się nie tylko do sprawy śmierci Izabeli z Pszczyny, ale też do własnych dramatycznych doświadczeń.

– „Jak wiele kobiet w naszym kraju, ja też nie mogę przestać myśleć o tej sytuacji. Przecież to mogła być każda z nas. Każda przyszła czy niestety niedoszła matka. A uwierzcie mi, że co oznacza być niedoszłą mamą wiem aż nazbyt dobrze. I dokładnie wiem co czuje kobieta, która we własnym ciele nosi martwe dziecko i czeka na zabieg. Przeżywałam to cierpienie – fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne 6 cholernych razy!!!” – wyznała Joanna Koroniewska.

– „Dzięki Bogu nigdy nie musiałam podejmować tej najtrudniejszej decyzji… Dzięki Bogu wszystko działo się w czasach, kiedy lekarze nie byli poddawani tej presji, nie groziło im więzienie, a ich priorytetem było ratowanie ludzi, a nie slalom gigant po nieludzkich i archaicznych paragrafach kodeksu karnego rodem ze średniowiecza!”

Koroniewska podzieliła się także poruszającym opisem własnych przeżyć.

– „Płód uszkodzony, czekamy na zatrzymanie akcji serca, wszystko na TO wskazuje, że ciąża obumiera… W moim przypadku to wielokrotny powrót do traum z przeszłości… Każdy człowiek ma nadzieję. Każdy czeka na cud. Ja się modliłam. To bardzo mi pomogło. Pewnie bym tego nie zrobiła. Chociaż, jak bym się zachowała, czego bym pragnęła, gdyby od tej decyzji zależało moje życie i życie moich pozostałych dzieci czekających w domu na mamę?!! Nie każdy ma w sobie taką siłę. A poza tym NIKT nie powinien zmuszać NIKOGO do heroizmu, bo nikt nie wie, ile jest w stanie udźwignąć. Wybór. To podstawa nowoczesnego społeczeństwa!! Czy musi dojść do takiej potwornej tragedii, żebyśmy mogli to zrozumieć!!” – pyta we wpisie gwiazda.

– „Dla kobiety TE MOMENTY SĄ TAK TRUDNE same w sobie, że nie wyobrażam sobie, jak teraz ma udźwignąć kolejny ciężar choćby w postaci sprawdzania, czy rzeczywiście WSZYSTKO jest zgodne z procedurą. Mam dwie córki, które pewnie w związku z tym, że miałam takie doświadczenia mogą także w przyszłości przechodzić ciężką walkę, o to co dla wielu najważniejsze. Ja nie wyobrażam sobie jednego – nie wyobrażam sobie, że będę siedzieć BEZCZYNNIE i czekać na kolejne działania w tym kraju, które mogą doprowadzić do tak tragicznego finału” – podsumowała Joanna Koroniewska, przekazując kondolencje rodzinie zmarłej Izabeli i wspierając akcję „Ani jednej więcej”.

Ostry wpis Barbary Kurdej-Szatan w stronę PiS. Zareagowała sieć, którą reklamuje.

Kurs strzelecki: pistolet i karabin
Kurs strzelecki: pistolet i karabin
149,99 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiety strzeleckie z wypożyczeniem broni od 149,99 zł i więcej z firmą SzkoleniaStrzeleckie.PRO w Rybniku (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz