Home Kategorie Zdrowie Na COVID–19 umierają niemal wyłącznie osoby niezaszczepione. Rząd przedstawił druzgocący raport.

Na COVID–19 umierają niemal wyłącznie osoby niezaszczepione. Rząd przedstawił druzgocący raport.

Na COVID–19 umierają niemal wyłącznie osoby niezaszczepione. Rząd przedstawił druzgocący raport.

Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile. Resort zdrowia opublikował raport zgonów, który wskazuje wyraźnie na fakt, iż zdecydowana większość zgonów na COVID-19, to osoby niezaszczepione.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 w Polsce wciąż budzi niepokój. Zwłaszcza teraz, kiedy czwarta fala przybiera na sile i w sobotę odnotowano ponad 15 000 przypadków. Ludzie są przerażeni i trudno się dziwić.

– „Te liczby się bardzo powiększają, co świadczy o tym, że jest o wiele więcej transmisji wirusa” – twierdził w sobotę w RMF FM minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Wprawdzie rządzący na ten moment nie planują wprowadzać kolejnych obostrzeń, jednak otwarcie zachęcają obywateli do szczepień. Do szczepień jednak najbardziej powinny zachęcać nas, statystyki. Z najnowszego raportu, opublikowanego przez resort wynika, że od początku rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarło 41 495 osób. W pełni zaszczepionych zmarło zaledwie 1250 osób.

W praktyce oznacza to, że liczba zgonów wśród osób zaszczepionych stanowi zaledwie 3,01 proc. Pozostałe, czyli 96,99 proc. są to zmarli, którzy byli niezaszczepieni. Warto również zauważyć, że od momentu, kiedy zaczęliśmy szczepić się drugą dawką w Polsce zakaziły się 1 587 162 osoby z czego zaledwie niecałe 80 000 to osoby w pełni zaszczepione.

– „Zaledwie 0,39 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 4,91 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni” – poinformowało MZ.

Bartosz Fiałek przedstawił opis sytuacji, gdy 72-letnia kobieta po przebytej resekcji płuc wylądowała na oddziale, gdyż zakaziła się dodatkowo kornawirusem, co pogorszyło jej stan. Kobieta nie chciała się zaszczepić mimo faktu że była poważnie chora.

Łącznie od początku pandemii w Polsce odnotowano 3 091 713 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarły 77 733 osoby. W pełni zaszczepionych na ten moment jest ponad 20 milionów osób.

Szokujące fakty na temat szpitala w Pszczynie. „Zwłoki zamykano w brudowniku”.

Źródło: natemat.pl

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz