Home Kategorie Zdrowie Tajne decyzje rządu. Na jaw wychodzą kolejne nazwiska. Jednak rząd unika odpowiedzi jak ognia.

Tajne decyzje rządu. Na jaw wychodzą kolejne nazwiska. Jednak rząd unika odpowiedzi jak ognia.

Tajne decyzje rządu. Na jaw wychodzą kolejne nazwiska. Jednak rząd unika odpowiedzi jak ognia.

Ilu członków rządu zaszczepiło się przeciwko COVID-19 dwiema dawkami? Kto z rządzących już zdążył przyjąć trzecią dawkę? Oczywiście, my jako zwykli obywatele, nigdy się tego nie dowiemy. No cóż.

– „Rząd jak ognia unika odpowiedzi na pytanie o zaszczepionych ministrów i wiceministrów. Resort zdrowia twierdzi, że takich informacji nie gromadzi” – odkrył Fakt.

Cała sprawa zaczęła się od interwencji posła PO, Krzysztofa Piątkowskiego:

– „Rząd deklaruje, że od wielu miesięcy dokłada wszelkich starań, żeby jak największa liczba mieszkańców Polski była zaszczepiona, gdyż, jak czytamy na oficjalnych stronach dot. akcji szczepień, „bez odpowiedniego zaszczepienia populacji czeka nas czwarta fala pandemii, a co za tym idzie – zaostrzenie restrykcji” – twierdzi poseł.

Skierował on więc do Kancelarii Premiera prośbę o udostępnienie informacji o liczbie zaszczepionych posłów:

– „Chciałem sprawdzić, że rządzący dają dobry przykład i sami się zaszczepili” – dodaje.

Po kilku tygodniach otrzymał on odpowiedź. O dziwo jednak nie z Kancelarii Premiera lecz z Ministerstwa Zdrowia:

– „Należy podkreślić, że skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 generowane jest na podstawie rejestru PESEL, do którego nie są przypisane cechy umożliwiające identyfikację pojedynczych osób lub grup według pełnionych funkcji politycznych, społecznych, czy zawodowych” – twierdzi wiceminister zdrowia Anna Goławska.

– „Dodatkowo wskazuję, że szczepienie jest dobrowolne, w związku z powyższym ewentualne powoływanie się na fakt zaszczepienia osób będących członkami rządu lub urzędnikami może następować jedynie z inicjatywy tych osób i za ich zgodą” – twierdzi wiceminister Goławska.

Co ciekawe, wiosną kiedy program szczepień mocno się rozkręcał, ministrowie chętnie pozowali przed kamerami jak to biorą szczepienia. Posłowie PiS wręcz chwalili się tym, dlatego ich obecne zachowanie, może zaskakiwać.

Odpowiedź rządu zaskoczyła posła tym bardziej, że rząd chce teraz dać pracodawcom możliwość sprawdzania bazy zaszczepionych, żeby wiedzieć czy ich pracownicy są szczepieni:

– „Nie ma w niej katalogu kar, ale będzie prawdopodobnie możliwość rozstania się z niezaszczepionym pracownikiem podmiotów leczniczych” – powiedział w sobotę minister zdrowia w RMF FM. Czy nie ma w tym hipokryzji?

Dlatego też podatnicy powinni mieć prawo wiedzieć, czy ich rządzący, są zaszczepieni:

– „Polacy mają prawo to wiedzieć. Klub KO podał takie informacje. Oprócz jednej czy dwóch osób, które z powodów zdrowotnych nie mogły przyjąć zastrzyku, wszyscy pozostali zaszczepili się” – mówi Faktowi Piątkowski.

A kiedy pracodawca będzie mógł weryfikować szczepienia pracowników?

– „W piątek projektem ustawy – już po poprawkach naniesionych przez resort zdrowia miał zajmować się Komitet Stały Rady Ministrów” – stwierdził Morawiecki.

Izabela z Pszczyny to nie jedyna ofiara. „Moja żona też zmarła. Kazali jej rodzić martwe dziecko”.

Źródło: Fakt

 

 

Smartbook z Twoimi zdjęciami
Smartbook z Twoimi zdjęciami
6,90 zł
49,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 6,90 zł: Smartbook z Twoimi zdjęciami za i więcej opcji na stronie Yuupi.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz