Home Kategorie News Ministerstwo Zdrowia właśnie podało ważny komunikat. Polacy muszą o tym wiedzieć.
18.53K

Ministerstwo Zdrowia właśnie podało ważny komunikat. Polacy muszą o tym wiedzieć.

Ministerstwo Zdrowia właśnie podało ważny komunikat. Polacy muszą o tym wiedzieć.

Ministerstwo Zdrowia w związku z kontrowersjami, jakie pojawiły się odnośnie śmierci ciężarnej Izabeli z Pszczyny stwierdziło, że w sytuacji zagrożenia życia, aborcja jest zgodna z prawem.

Biorąc pod uwagę szeroko komentowaną sprawę ciężarnej 30-latki, która zmarła w pszczyńskim szpitalu, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na przypomnienie przepisów odnośnie prawa aborcyjnego w Polsce.

Ministerstwo przypomniało, że w przypadku zagrożenia zdrowia bądź życia kobiety, usunięcie ciąży jest zgodne z prawem:

– „Ustawa ta wprost wskazuje na przesłankę zagrożenia życia lub zdrowia matki. Trzeba podkreślić, że są to przesłanki rozłączne. Wystąpienie tylko jednej z nich jest wystarczającą prawną przesłanką do podjęcia reakcji przez lekarza” – wskazało ministerstwo.

Sytuacją taką jest np. podejrzenie zakażenia jamy macicy bądź ryzyko krwotoku. Pacjentka oczywiście musi otrzymywać informacje na temat swojego stanu zdrowia i potencjalnego zagrożenia.

– „Według standardów określonych przez Krajowego Konsultanta ds. Położnictwa i Ginekologii kiedy kobieta będzie w skończonym 22. tygodniu ciąży i sześciu dniach kolejnego tygodnia, a trzeba będzie rozważyć zakończenie ciąży, należy pozostawić decyzję kobiecie. Wcześniej położnik i pediatra powinni udzielić jej wyczerpujących informacji dotyczących zagrożenia życia płodu i szans na jego przeżycie (uwzględniając szanse na prawidłowy rozwój)” –

Szokujące fakty na temat szpitala w Pszczynie. „Zwłoki zamykano w brudowniku”.

Źródło: lolmania.pl

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz