Home Kategorie News Pilne! Polacy popierają lockdown. To szok.
4.11K

Pilne! Polacy popierają lockdown. To szok.

Pilne! Polacy popierają lockdown. To szok.

Choć od wielu dni Ministerstwo Zdrowia informuje o rekordowych liczbach nowych zakażeń COVID, to rząd nie decyduje się na obostrzenia. Szokujące jest jednak to, że wielu Polaków chce obostrzeń.

Czwarta fala pandemii w naszym kraju coraz bardziej przyspiesza. Zakażeń z dnia na dzień pojawia się coraz więcej, jednak rząd o dziwo jest bardzo pasywny mimo że sytuacja zdaje się pogarszać.

Premier podkreślił, że rozważane są różne scenariusze, jednak o dziwo mało który z nich w jakikolwiek sposób jest wiązany z potencjalnymi obostrzeniami. Głównym planem jest zwiększenie bazy łóżek dla osób, które najmocniej dotknie choroba. Wydaje się, że rząd stara się unikać obostrzeń jak może.

– „zdecydowana większość Polaków uważa, że obecne obostrzenia są wystarczające i jest przeciwna wprowadzeniu lockdownu w całym kraju. Zwolennikami takiego rozwiązania jest zaledwie 1,5 proc. badanych. 12,3 proc. ankietowanych uważa, że szkoły i uczelnie powinny ponownie pracować w trybie zdalnym. Ewentualne limity w obiektach kultury oraz restauracjach popiera 32,4 proc. respondentów. Jednocześnie duża część badanych – 42,1 proc. – opowiedziała się za wprowadzeniem obostrzeń na poziomie regionalnym” – przekazano w sondażu przygotowanym przez IbRiS.

– „To rozwiązanie jest warunkowe i pozwala myśleć, że to byłoby gdzieś wprowadzone, ale nie w moim miejscu zamieszkania. Nawet świadomość liczby ponadwymiarowych zgonów nie jest aż takim problemem dla Polaków jak to, że coś może zostać zamknięte” – stwierdził szef IBRiS.

Izabela z Pszczyny to nie jedyna ofiara. „Moja żona też zmarła. Kazali jej rodzić martwe dziecko”.

Źródło: Wprost

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
31,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz