Home Kategorie News Powrót nauki zdalnej. Minister edukacji reaguje na kryzys na granicy.
7.70K

Powrót nauki zdalnej. Minister edukacji reaguje na kryzys na granicy.

Powrót nauki zdalnej. Minister edukacji reaguje na kryzys na granicy.

– W związku z sytuacją na granicy z Białorusią będzie możliwość nauki zdalnej w przygranicznych szkołach – zapowiedział we wtorek na konferencji w Warszawie szef MEiN Przemysław Czarnek.

W związku z kryzysem panującym na granicy z Białorusią, resort edukacji przedstawi wytyczne w kwestii przechodzenia na tymczasową naukę zdalną w szkołach w powiatach, które graniczą z Białorusią.

– „W powiatach sąsiadujących z Białorusią będzie możliwość przejścia na naukę zdalną ze względu na sytuację na granicy” – poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej minister edukacji i nauki  Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji zapowiedział, że do kuratorów zostaną wysłane odpowiednie pisma w tej sprawie.

– „Nad samą granicą, zwłaszcza w bezpośrednim sąsiedztwie tych dramatycznych wydarzeń, które obserwujemy od kilkudziesięciu godzin, niepokój jest wśród rodziców i uczniów. Dlatego chcemy dać możliwość podejmowania takich decyzji przez dyrektorów szkół o tymczasowym przejściu na naukę zdalną” – wyjaśnił minister Czarnek. Oznacza to, że każdorazowo to dyrektor szkoły będzie decydować o odejściu od nauki stacjonarnej.

– „Proszę się wczuć w sytuację rodziców, których szkoły są oddalone kilometr, dwa, czy pięć od tych wydarzeń, które mają tam miejsce. Mogą czuć poczucie zagrożenia, chociażby obserwując to, co jest w telewizji. I dlatego dajemy możliwość, a nie oblig. Jeśli rodzice będą wnioskowali do dyrektora, to dyrektor będzie mógł w tych nadzwyczajnych sytuacjach podjąć taką decyzję” – dodał szef MEiN.

Cały świat oburzony próbą zamachu na premiera. Polska włączyła się w tą sprawę.

Źródło: PAP

Stylizacja hybrydowa
Stylizacja hybrydowa
49,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Stylizacja hybrydowa od 49 zł w Salonie Piękności Babeczka

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz