Home Kategorie Ludzie Barbara Kurdej-Szatan ma problem. Prokuratura wszczyna dochodzenie.

Barbara Kurdej-Szatan ma problem. Prokuratura wszczyna dochodzenie.

Barbara Kurdej-Szatan ma problem. Prokuratura wszczyna dochodzenie.

Warszawska prokuratura wszczęła z urzędu dochodzenie w sprawie wulgarnego wpisu Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka usunęła wpis niedługo po publikacji. W nim nazwała strażników granicznych m.in. mordercami.

Barbara Kurdej-Szatan może mieć spore problemy. Prokuratura zareagowała na zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawę zgłosił Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, który kierowany jest przez Dariusza Mateckiego.

We wtorek śledczy poinformowali, że sprawa będzie miała ciąg dalszy.

– „Prokuratura Okręgowa w Warszawie 8 listopada 2021 r. wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej” – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Dochodzenie wszczęto z urzędu i ma związek z wulgarnym wpisem zamieszczonym kilka dni temu przez Barbarę Kurdej-Szatan na jej profilu w mediach społecznościowych. Aktorka wyzywała w nim pograniczników od morderców, którzy „ślepo wykonują rozkazy” i stwierdziła też, że są „maszynami bez mózgu”.

– „K***a! K***a! Co tam się dzieje? To jest k***a straż graniczna? „Straż”? To są maszyny bez serca bez mózgu bez niczego! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! K***a! Jak tak można?! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę! Mordercy! Chcecie takiego rządu wciąż? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać? K***a!” – napisała gwiazda.

Nawiązała tymi słowami do dramatycznych zdarzeń na granicy – tzw. push-back’ów Straży Granicznej, której funkcjonariusze wypychali z powrotem na Białoruś grupy migrantów. Do zdarzeń dochodziło jeszcze przed przybyciem  kilku tysięcy migrantów w rejon Kuźnicy.

Art. 226 Kodeksu karnego zakłada, że „kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

– „Obecnie zabezpieczany jest materiał dowodowy w sprawie, w szczególności treści dostępne w przestrzeni internetowej” – dodała prokurator.

Szokująca propozycja rządu: wprowadźmy stan wyjątkowy!

Źródło: PAP

Tatry: 2-7 nocy z wyżywieniem
Tatry: 2-7 nocy z wyżywieniem
319,00 zł
1 044,00 zł
88 dni
do końca oferty!
Tatry k. Zakopanego: 2-7 nocy dla 2 lub 3 osób z wyżywieniem HB w Willi Grota Zbójnicka

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz