Home Kategorie Poruszające Próbował odciąć głowę 12-latkowi. Marcel skazany za brutalne zabójstwo.

Próbował odciąć głowę 12-latkowi. Marcel skazany za brutalne zabójstwo.

15-letni Marcel G. został skazany za zabójstwo 12-letniego kolegi. Śledczy ustalili, że 15-latek zwabił chłopca do lasu, a następnie zadał mu 70 ciosów nożem. Próbował też odciąć ofierze głowę.

Riberts Buncis został zamordowany w grudniu zeszłego roku w Fishtoft niedaleko Bostonu w hrabstwie Lincolnshire. 14-letni wówczas Marcel G. zwabił młodszego kolegę do lasu, oferując mu 50 funtów za pomoc w sprzedaży marihuany. W lesie Marcel zamordował go.

Sekcja zwłok wykazała, że zabójca zadał ofierze ponad 70 ciosów nożem. Ślady wskazywały też, że próbował odciąć głowę ofierze. Sprawca jest obywatelem Polski lub ma polskie pochodzenie.

Marcel G. bronił się przed sądem, że działał w samoobronie. Twierdził, że to 12-latek przyniósł nóż i próbował go dźgnąć. 15-latek powiedział, że w tej sytuacji „stracił panowanie nad sobą”. Sąd nie uwierzył.

Prokurator powiedziała w trakcie rozprawy, że nie ma żadnych dowodów, które przemawiałyby za tą wersją wydarzeń. Przy Robertsie nie znaleziono broni, a sam atak wyglądał na wykonany z premedytacją i zaplanowany.

Sędzia Jeremy Baker wymierzył 15-latkowi karę co najmniej 17 lat pozbawienia wolności. W uzasadnieniu wyroku stwierdził, że oskarżony nie wykazał żadnych oznak skruchy. Sędzia dodał, że Marcel G. próbował zatrzeć ślady – spalił ubranie i wysłał wiadomości, w których twierdził, że nie spotkał Robertsa w nocy, gdy został zamordowany. Atak na 12-letniego chłopca nazwał „dzikim i brutalnym”. Sędzia Baker zwrócił też uwagę, że Marcel G. był zdeterminowany i podjął wysiłek, aby odciąć głowę ofiary, co miało utrudnić jej identyfikację.

Marcel G. sprawiał problemy już w przeszłości. Został wydalony ze szkoły podstawowej St. Nicholas, gdy odkryto, że wszedł na teren placówki z nożem. Później trafił do szkoły ze specjalnym nadzorem. Wyrzucono go też ze szkoły średniej za handel narkotykami.

W sądzie odczytano oświadczenie ojca zamordowanego 12-latka.

– „Żaden ojciec nie powinien grzebać syna. Nie ma w tym żadnego sensu. Straciłem swoje przeznaczenie i cel. Moje życie jest na cmentarzu” – napisał zrozpaczony ojciec.

Młody chłopak przyznał się do ataku na trzy polskie sklepy.

Źródło: BBC

Wieloetapowe zabiegi na twarz
Wieloetapowe zabiegi na twarz
109,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Bar tlenowy, oczyszczanie twarzy oraz mikrodermabrazja za 109,99 zł i więcej w gabinecie Perła Młodości

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz