Home Kategorie Zdrowie Będzie czwarta dawka szczepionki na COVID-19? „Nie możemy wykluczyć”.
3.95K

Będzie czwarta dawka szczepionki na COVID-19? „Nie możemy wykluczyć”.

Będzie czwarta dawka szczepionki na COVID-19? „Nie możemy wykluczyć”.

Dr Paweł Grzesiowski na antenie Radia ZET powiedział, że nie można wykluczyć, iż wprowadzona będzie czwarta dawka szczepionki na koronawirusa.

Ekspert przyznał, że brakuje komunikacji w kwestii szczepień w społeczeństwie.

– „Wiele osób powtarza, że ma dość słuchania informacji na temat koronawirusa. Wyłączają radio i telewizor, bo już mają tego dość. Wówczas takie osoby nie przyjmują do wiadomości wielu ważnych informacji. To jest nieszczęście, nie powinniśmy podawać tylko cyferek i kolejnych raportów. Powinniśmy pokazywać historię ludzi, którzy chorują lub przeszli zakażenie wirusem oraz historię osób zaszczepionych” – przyznał ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19. Jego zdaniem mamy fatalny wynik wyszczepienia obywateli.

Dopytywany o wskaźniki niezaszczepionych w szpitalach, Grzesiowski stwierdził, że: ”Te wskaźniki zależą od regionu. Na Lubelszczyźnie i Podlasiu 90 procent osób hospitalizowanych, to osoby niezaszczepione. Jednak na Mazowszu czy Pomorzu ten wskaźnik wynosi już tylko 70 procent”.

– „Jeżeli w danym regionie zaszczepi się więcej ludzi, to jest oczywiste, że ta proporcja się przesuwa. Antyszczepionkowcy podają ten argument, jako dowód na brak skuteczności szczepień. To nie jest prawda, ponieważ 9 na 10 osób nie umiera mając COVID-19 mimo zaszczepienia” – wyjaśnił.

– „W Polsce na COVID-19 zmarło kilkaset osób po przyjęciu dwóch dawek szczepionki. Podejrzewamy, że ich organizmy nie odpowiedziały odpowiednio na te preparaty lub nie uzyskały odporności poszczepiennej. To może być nawet 10-15 procent osób wśród puli szczepionek. Te przypadki dotyczą głównie osób starszych z przewlekłymi chorobami. Stąd wprowadzenie trzeciej dawki szczepionki” – podsumował.

W tym regionie sytuacja jest fatalna. Rekordowa liczba pacjentów z COVID-19.

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz