Home Kategorie Życie Szaleństwo przed Narodowym Bankiem Polskim. Tłumy i kilometrowe kolejki po monety i banknoty z Lechem Kaczyńskim.

Szaleństwo przed Narodowym Bankiem Polskim. Tłumy i kilometrowe kolejki po monety i banknoty z Lechem Kaczyńskim.

Szaleństwo przed Narodowym Bankiem Polskim. Tłumy i kilometrowe kolejki po monety i banknoty z Lechem Kaczyńskim.

Od 9 listopada można nabyć pieniądze z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Banknot ma nominał 20 zł, a złota moneta 500 zł. Dlaczego po ich zakup ustawiają się takie tłumy? NBP wyemitował tylko 80 tys. banknotów i 1500 monet.

Banknoty z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego to łakomy kąsek dla numizmatyków, ale też obywateli, którzy nie zajmują się kolekcjonowaniem monet i banknotów. Na początku 2020 roku sporym zainteresowaniem cieszyła się też moneta kolekcjonerska wydana dla uczczenia katastrofy smoleńskiej.

Polskie monety cieszą się uznaniem nie tylko na rynku krajowym. Srebrny szóstak Jana III Sobieskiego znalazł się nawet na podium wśród najlepszych monet kolekcjonerskich w XIV Międzynarodowym Konkursie „Coin Constellation 2020”.

Jak wygląda nowy banknot o wartości 20 zł? Narodowy Bank Polski opisuje, że na przedniej stronie znajduje się portret Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, wizerunek Orderu Orła Białego i Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Na stronie odwrotnej zaprezentowano budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, tłum strajkujących osób w Stoczni Gdańskiej w latach 80. XX w., napis SOLIDARNOŚĆ oraz widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu „.

Ludzie ustawiają się też w kolejkach po monety. Moneta ma na rewersie portret Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, wizerunek Orderu Orła Białego oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. A na awersie budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, tłum strajkujących osób w Stoczni Gdańskiej w latach 80. XX w., napis SOLIDARNOŚĆ oraz widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu.

Ogromna wpadka wiceministra z PiS podczas wywiadu online. Internauci pękają ze śmiechu.

Źródło: PAP, NBP

Henna brwi i rzęs z regulacją
Henna brwi i rzęs z regulacją
12,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Henna brwi i rzęs z regulacją (12,99 zł) oraz manicure'em (24,99 zł) w Salonie Gracja w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz