Home Kategorie News Nauka zdalna w szkołach. Minister edukacji podpisał rozporządzenie.
20.50K

Nauka zdalna w szkołach. Minister edukacji podpisał rozporządzenie.

Nauka zdalna w szkołach. Minister edukacji podpisał rozporządzenie.

Podpisałem rozporządzenie o możliwości przejścia na naukę zdalną w szkołach w powiatach graniczących z Białorusią. Decyzję o przejściu będzie podejmował dyrektor szkoły w uzgodnieniu z kuratorem i organem prowadzącym – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek w środę był gościem TV Republika. Zapytano go m.in. o to, czy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wpłynie jakość na polskie szkoły i czy w szkołach będą zajęcia poświęcone temu tematowi.

– „Wczoraj wieczorem podpisałem rozporządzenie, bo to jednak jest rozporządzenie, a nie tylko wytyczne, o tym, że w powiatach przygranicznych graniczących z Białorusią dyrektorzy szkół w uzgodnieniu z organami prowadzącymi, czyli jednostkami samorządu terytorialnego (…) oraz z kuratorami mogą przechodzić na naukę zdalną, jeśli jest niepokój wśród rodziców i dzieci dotyczący sytuacji, którą obserwujemy na granicy” – odpowiedział Czarnek.

– „To jest reakcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, właśnie w ten sposób sformułowana w rozporządzeniu” – zaznaczył.

– „Natomiast, co do zmiany zakresu zajęć, nie” – dodał.

We wtorek minister zapowiedział, że w związku z sytuacją na granicy przekaże kuratorom oświaty i dyrektorom szkół w powiatach graniczących z Białorusią wytyczne dotyczące możliwości podejmowania przez dyrektorów szkół decyzji o przejściu na naukę zdalną.

– „Proszę się wczuć w sytuację rodziców, których szkoły są oddalone kilometr, dwa czy pięć od tych wydarzeń, które mają tam miejsce. Mogą mieć poczucie zagrożenia, chociażby obserwując to, co jest w telewizji. I dlatego dajemy możliwość, a nie oblig. Jeśli rodzice będą wnioskowali do dyrektora, to dyrektor będzie mógł w tych nadzwyczajnych sytuacjach podjąć taką decyzję” – powiedział wówczas.

Jarosław Kaczyński jest chory. „Chciałbym przeprosić…”

Źródło: PAP

Gra VR Box lub Car VR
Gra VR Box lub Car VR
17,99 zł
30,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Gra w wirtualnej rzeczywistości dla 1 osoby: VR Box lub Car VR od 17,99 zł w salonie Vr World w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz