Home Kategorie News UWAGA! Dwie grupy migrantów przedostały się do Polski. Jest komunikat służb.
14.70K

UWAGA! Dwie grupy migrantów przedostały się do Polski. Jest komunikat służb.

UWAGA! Dwie grupy migrantów przedostały się do Polski. Jest komunikat służb.

Migranci, którzy we wtorek przekroczyli granicę polsko-białoruską, zostali zatrzymani. Jak podaje Straż Graniczna, cudzoziemcy siłowo sforsowali ogrodzenie na granicy.

Wieczorem we wtorek Polskie Radio Białystok poinformowało, że dwie duże grupy migrantów przedostały się do Polski z Białorusi. Co najmniej kilkadziesiąt osób sforsowało ogrodzenia w okolicach Krynek i Białowieży.

Straż Graniczna informowała, że część osób udało się zawrócić na linii granicy, a kolejne są poszukiwane. Rzeczniczka podlaskiego oddziału SG maj. Katarzyna Zdanowicz przekazała, że w obu przypadkach doszło do siłowego sforsowania ogrodzeń. Informację uzupełniło Radio Lublin, które podało, że wszyscy, którzy przekroczyli granicę w okolicach Białowieży, zostali zatrzymani.

– „Jedna z większych grup próbowała przekroczyć granicę państwową w okolicach Białowieży. Posiadali różnego rodzaju sprzęt i narzędzia. Części osób udało się tę granicę przekroczyć. Zostali wszyscy zatrzymani. Wydano wobec nich postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski. Zostali odprowadzeni do granicy państwowej. Więcej grup nie próbowało i nie przeszło przez granicę państwową dzisiejszej (9 listopada – red.) doby” – poinformował Radio Lublin chorąży Michał Tokarczyk.

Policja w krótkiej notce na Twitterze dodała do informacji o przekroczeniach w Białowieży i Krynkach swój komentarze. Opublikowała fotografię siedzących na ziemi migrantów z podpisem „chodziło o te osoby, które zostały zatrzymane przez policję”.

Radio Białystok informowało także, że spokojniej natomiast jest na koczowisku imigrantów w okolicach Kuźnicy.

– „Po białoruskiej stronie jest co najmniej kilkaset osób. Według polskich służb, migranci dostali dzisiaj od Białorusinów jedzenie. Cudzoziemcy mają namioty, śpiwory, wieczorem palą ogniska, żeby się ogrzać. Ciągle są też pilnowani przez białoruskie służby” – czytamy.

Marcin Najman chce bronić polskiej granicy. „Obrona Częstochowy reaktywacja”.

Źródło: PAP

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz